×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
ساخت و ساز در محله گلابدره رونق می‌گیرد

مقدمات ساخت و ساز قانونی در محله گلابدره پس از تصویب و ابلاغ طرح موضعی این محله، فراهم شد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه یک تهران، سید مهدی صباغ شهردار این منطقه گفت: با توجه به صورتجلسه مشترک معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، منطقه یک و مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران، در طرح موضعی گلابدره با توجه به عرض معبر و حدنصاب قطعات، امکان ساخت و ساز در سه، چهار و پنج طبقه مجاز شد.

وی تصریح کرد: حدود ۲ درصد از مساحت منطقه یک مشتمل بر ۹۱٫۲ هکتار – ۳۷۷۰ پارسل- در زمره بافت فرسوده  قرار گرفته و  تاکنون نزدیک به ۳۱ درصد  از مساحت این بافت نوسازی شده است.

صباغ تصریح کرد: از این میان محدوده گلابدره بخش عمده ای از بافت فرسوده منطقه را شکل داده است که طی سالیان گذشته با توجه به مشکلات موجود بر سر راه نوسازی امکان ساخت و ساز قانونی در آن میسر نبود.

او گفت: طیف گسترده‌ای از اقدامات طی دو سال گذشته در محدوده گلابدره از اصلاح طرح تفصیلی، پیگیری اخذ سند مالکیت، تعریف پروژه‌های خدماتی چند منظوره و اخذ اعتبار به عنوان رویکردهای تشویقی‌تا برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز به عنوان رویکردی قهری عملیاتی شده  که امید است برآیند مجموعه اقدامات صورت گرفته زمینه ساز بهبود و توسعه بافت ناکارآمد محله از یک سکونتگاه غیررسمی به محله‌ای قابل سکونت شود.

شهردار منطقه یک افزود: فرآیند استقرار دفتر توسعه محلی در محدوده گلابدره با هدف مشاوره به ساکنین و پیگیری اخذ سند مالکیت در سال جاری و توسط سازمان نوسازی شهر تهران در دستور کار قرار دارد‌ و ساکنان محله می توانند تا راه اندازی این دفتر جهت اطلاع بیشتر به شهرداری ناحیه و یا معاونت شهرسازی و معماری منطقه مراجعه کنند.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches