×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
ساخت هزار مدرسه تا سال ۱۴۰۰

اقتصادتهران: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) اعلام کرد این ستاد از طریق بنیاد برکت و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هزار مدرسه‌ را تا پایان سال ۱۴۰۰ در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور خواهد ساخت.

به گزارش ایرنا، در آستانه‌ سی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، پس از بهره‌برداری و تحویل هزار مدرسه‌ برکت با ۶ هزار کلاس درس، یک هزار مدرسه‌ دیگر را از طریق بنیاد برکت در مناطق کم‌تر توسعه‌یافته، می‌سازد.

براساس این گزارش، تفاهم‌نامه‌ ساخت هزار مدرسه‌ دوم برکت از سوی رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و وزیر آموزش و پرورش امضا می شود.

ارایه‌ برنامه‌‌ زمان‌بندی احداث مدارس و تأمین اعتبار مورد نیاز و تکمیل مدارس طبق برنامه‌ سالیانه از تعهدات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در این تفاهم‌نامه است. پیشنهاد مکان ساخت مدارس با اولویت مناطق محروم‌، تأمین زمین مناسب و بدون معارض، تأمین کادر آموزشی و اداری مدارس، اداره‌ی مدارس و عدم تغییر کاربری مدارس نیز از تعهدات وزارت آموزش و پرورش در این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین فعالیت‌های اجتماعی و زیربنایی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است که از طریق بنیاد برکت در روستاها و مناطق کم‌تر توسعه‌یافته‌ کشور انجام می‌شود.

بنیاد برکت برای تأمین فضای مناسب، ایمن، استاندارد و مجهز آموزشی برای دانش‌آموزان ساکن مناطق کم‌تر توسعه‌یافته با وزارت آموزش و پرورش در تعامل مستمر است و ساخت مدارس برمبنای اعلام نیاز اداره‌های کل آموزش و پرورش استان‌ها با اولویت مناطق محروم و نیازمند انجام می‌شود.

تاکنون هزار مدرسه‌ برکت با ۶ هزار کلاس درس و حجم سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیارد تومان توسط بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) احداث و برای استفاده‌ دانش‌آموزان مناطق کم‌تر توسعه‌یافته، تحویل آموزش و پرورش شده است. تعداد ۲۰۵۰ روستا تحت پوشش مدارس برکت قرار گرفته‌اند و ظرفیت دانش‌آموزپذیری مدارس بهره‌برداری شده‌‌ بنیاد برکت بالغ بر ۱۳۰ هزار نفر است.

با احداث و تکمیل مدارس جدید برکت تا پایان سال ۱۴۰۰، شمار مدارس ساخته شده از سوی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به ۲ هزار واحد می‌رسد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false