×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
زمزمه گرانی خودرو ها در بازار

به گزارش افکار، برخی گمانه زنی های از احتمال خروج شورای رقابت از پروسه قیمت گذاری خودرو خبر می دهد این اتفاق قطعاً باعث ظهور نوع جدید قیمت گذاری خودرو خواهد شد که بواسطه آن نتیجه ای جز فروش بر اساس حاشیه بازار را در پی نخواهد داشت.

این نوع قیمت گذاری که از دیرباز آرزوی خودروسازان بوده است تنها در مدت کوتاهی از سال ۹۱ برای این صنعت محقق شد و طی این مدت کوتاه با توجه به عدم دستیابی این صنعت به نتایج مورد نظر هنوز اجرای آن در ایران مورد تائید یا تکذیب کارشناسان قرار نگرفته است.

قیمت گذاری بر اساس حاشیه بازار از جمله اقداماتی است که در کشورهای دیگر نقش تعیین کننده ای در افزایش یا کاهش قیمت خودرو داشته و به نوعی تحرکات مصرف کننده در بازار است که میزان قیمت یک خودرو را مشخص خواهد کرد و این معنای قانون عرضه و تقاضاست که بر اساس اصول اقتصاد نقطه قیمت را مشخص می کند .

با توجه به این موضوع نیز می توان در نظر داشت که حاشیه بازار بصورت مقطعی باعث افزایش قیمت خودرو خواهد شد از این رو هفته های آینده بازار خودرو می تواند از پر جنب و جوش ترین بازارهای خودرو در سال جاری محسوب شود چرا که بسیاری از فعالان معتقدند تقاضا برای خرید خودرو هم از سوی مصرف کننده در انتظار کاهش قیمت بوده است و نتیجه ای برعکس را دریافته است، افزایش خواهد یافت ، این امر با توجه به عدم امکان عرضه از سوی خودروسازان و با کمبود زمینه خودرو در بازار بعید نیست افزایش قیمت مضاعفی را در بازار ایجاد نماید .

از این رو پیشنهاد می شود اگر قصد خرید خودرو را دارید این روزها بهترین زمان برای خرید است چرا که به باور فعالان آرامش کنونی حاکم بر بازار خودرو به تعبیری آرامش قبل از طوفان خواهد بود و افزایش قیمت خودروهای داخلی آنچنان که امروز به چشم می آید دور از ذهن نیست.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches