×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
رییس سازمان خصوصی سازی از ریاست دبیرخانه شورای عالی اصل ۴۴ کنار گذاشته شد

اقتصادتهران: علی‌اشرف عبدالله ‌پوری حسینی با ابلاغ جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی از سمت ریاست دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل ۴۴ برکنار شد.

به گزارش تارنمای وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزیر اموراقتصادی و دارایی در چارچوب تقویت نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴قانون اساسی، وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای این سیاست ها را از سازمان خصوصی سازی جدا و به معاونت امور اقتصادی این وزارتخانه محول کرد.

فرهاد دژپسند در ابلاغیه ای به معاونت امور اقتصادی اعلام کرد: وظایف دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی موضوع تبصره (۲) ماده ۴۱ قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به آن معاونت محول می شود.

وی برنامه ریزی و حسن اجرای وظایف را با همکاری دیگر دستگاه های مرتبط خواستار شد.

دبیرخانه اجرایی شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، در سال های اخیر در سازمان خصوصی‌سازی مستقر بود که با توجه به ضرورت تفکیک ارکان اجرایی و نظارتی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و به تبع آن ارتقای اثربخشی و همچنین بررسی اثرات اقتصادی نحوه اجرای این قانون، به موجب دستور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی مقرر شد به معاونت امور اقتصادی (دفتر مطالعات بخش عمومی) منتقل شود.

پیش از این، ‌پوری حسینی ریاست دبیرخانه اجرایی شورای عالی اصل ۴۴ را برعهده داشت که با دستور جدید وزیر امور اقتصادی و دارایی، عملا رییس سازمان خصوصی سازی از این پست کنار گذاشته شد.

شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی بر اساس ماده ۴۲ این قانون، یکی از ارکان نظارتی اجرای قانون اصل ۴۴ قانون اساسی است و وظایف و اختیارات وسیعی را بر عهده دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false