×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
رونمایی از طرح “اتحاد بیمه و بورس”

اقتصادتهران: طرح “اتحاد بیمه و بورس” با همکاری بیمه باران وشرکت سبدگردان آرمان اقتصاد رونمایی شد.

به گزارش اقتصادتهران، طرح “اتحاد بیمه و بورس” روز دوشنبه ۲۷ اردی بهشت ماه ۱۴۰۰ با حضور علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران و احمد اتحادپور – مدیرعامل شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد در سالن خلیج فارس هتا اسپیناس رونمایی شد.

علیرضا هادی، مدیرعامل بیمه باران با بیان اینکه این مطلب که طرح مذکور با ابتکار سبدگردان آرمان اقتصاد و بیمه باران شکل گرفت و گام جدید برای جذب مشتریان جدید در بازار با بیمه زندگی است گفت: ما سهام را بیمه نمی کنیم اما به واسطه بیمه زندگی بیمه باران که به شرط حیات است کسانی که پوشش بیمه ای برای فوت را نیاز ندارند و به دنبال سرمایه گذاری و پس انداز هستند به شرط حیات آن را مهیا می کند.

مدیرعامل بیمه باران ادامه داد: براساس مقررات بیمه مرکزی شرکت‌هایی که متولی جمع آوری و پس انداز و بیمه خرد هستند ضمن حفظ ارزش سرمایه سرمایه گذاران باید از منافع سرمایه‌گذاری شرکت منافع شوند.

وی گفت: اگر فردی به واسطه بیمه زندگی سرمایه گذاری را به شرکت بیمه واگذار کند تضمین می شود به دلیل اینکه شرکت بیمه هم در بورس و هم در بانک، صندوق ها و طرح های مشارکتی فعالیت دارد. شاید در بورس فعلا آینده ای وجود نباشد اما در طرح های مشارکتی دست ما بسته نیست.

هادی در ادامه افزود: از نظر پرداخت حق بیمه هیچ محدودیتی در این طرح وجود ندارد و بسته به توان افراد دارد همچنین نرخ تضمین در بیمه نامه‌های کوتاه مدت یک تا ۵ ساله متفاوت است، بر این اساس نرخ تضمین یک ساله ۱۰ درصد، دو ساله ۱۱ درصد، سه ساله ۱۳ درصد، ۴ ساله ۱۴ درصد، ۵ ساله ۱۵ درصد است.

وی در توضیح طرح اتحاد بورس و بیمه گفت: هزینه عمومی و اداری در این طرح صفر شده و مشتری مجبور به پرداخت آن نیست. چنین ۱۵ درصد از سود حاصل از سرمایه‌گذاری، مازاد نرخ فنی دریافت می‌شود. البته هرچه دوره بیمه نامه بلند مدت‌تر باشد سود تضمینی بالاتری دارد.

مدیرعامل بیمه آرمان بیان کرد: در کمتر از ۱۰ ماه از فعالیت بیمه باران می گذرد”بیمه ترنم باران” به عنوان بیمه زندگی به شرط حیات عرضه شد که با استقبال جامعه مواجه شده است و بیمه باران در جهت حفظ حقوق مشتریان، گزارش‌های مستمر عملیات سرمایه‌گذاری شرکت هر سه ماه منتشر شد و هر ۶ ماه یکبار در ذخایر ریاضی بیمه اعمال می کند.

در ادامه احمد اتحادپور، مدیرعامل شرکت سبدگردان آرمان اقتصاد نیز افزود: سبدگردان آرمان در سال ۹۲ تاسیس شد و بزرگترین شرکت از نظر کد سرمایه‌گذاری است و از نظر مبلغ نیز تا ۳ ماه آینده به رتبه نخست خواهیم رسید.

وی گفت: طی ماه‌های قبل دغدغه‌های مشتریان ورود به بازار سرمایه بود تا سود کنند و در ریزش‌ها سپری داشته باشند تا دارایی خود را از دست ندهند.

مدیرعامل سبدگردان آرمان اقتصاد افزود: شاهد بودیم در سال ۹۹ بسیاری از افراد سرمایه خود را از دست دادند به همین دلیل طرح اتحاد بورس و بیمه را پی ریزی و از آن رونمایی کردیم.

وی گفت: در این طرح منابعی که افراد وارد بورس می کنند بیمه می‌شود و سرمایه گذاران از منافع سهم‌ها منتفع و در صورت کاهش در بورس زیان نمی‌بینند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false