×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
روند تصویب تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه کمی عجیب به نظر می‌رسد

اقتصادتهران: روز ۲۵ آذرماه در جلسه کمیسیون صنایع تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه رای آورده است، این خبر را سخنگوی این کمیسیون شامگاه ۲۵ آذر در مصاحبه با خانه ملت عنوان کرد.

به گزارش اقتصادتهران، مجلس طبق قانون حق تحقیق و تفحص را دارد و مجموعه فولاد مبارکه و هر مجموعه دیگری هم استثنا نیست. اما روند تصویب تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه کمی عجیب است.

از پشتیبانی عجیب اکانت‌های توییتری خاص و سازمانی از یک نماینده و اظهارات وی در خصوص فولاد که بگذریم،‌ تناقضات روند تصویب تحقیق و تفحص در کمیسیون صنایع عجیب است.

در حالی که سخنگوی کمیسیون صراحتا اعلام می کند اعضای این کمیسیون خواستار تحقیق و تفحص نیستند و روند کار به این صورت است که باید نمایندگان فولاد و متقاضیان تحقیق و تفحص در کمیسیون شرکت کنند و دلایل خود را بگویند، اما به یکباره جلسه کمیسیون به دلیل بررسی طرح اقدام جامع مقابل تحریم‌ها لغو و جلسه این هفته صرفا با حضور وزیر و متقاضیان تحقیق و تفحص و بدون حضور نمایندگان فولاد شکل می‌گیرد.

این درحالیست که روند اصولی کار این است که ابتدا پاسخ های فولاد به صورت مکتوب به امضا کنندگان داده شود، اگر قانع نشدند جلسه حضوری تشکیل شود اما هیچ کدام از این اتفاق ها برای فولاد رخ نداده است.

برخی شنیده ها حاکی از آن است که این موضوع به دلیل فرد پشت پرده تحقیق و تفحص است که بسیاری از نمایندگان مجلس، الخصوص نمایندگان تهران خود را برای حضور در مجلس وامدار وی می دادند. کسی که در انتخابات گذشته مسئول بستن لیست تهران و حتی شهرستان‌ها بود و به همین دلیل هم توانست با وجود انتقادات بسیار و در یک فضای غیرشفاف در مجلس فعلی مسئولیت مهم بگیرد.

اما اگر این گمانه زنی‌ها درست باشد، به نظر می‌رسد که وی و جریان مطبوعش در سال انتخابات حساب ویژه‌ای بر روی سرمایه فولاد باز کرده‌اند و به دنبال این هستند تا با تغییر مدیران یا تحت فشار گذاشتن مدیران فعلی به مقاصد سیاسی خود برسد. مسئله‌ای که باید دید آیا مجلسی که عنوان انقلابی را یدک می‌کشد زیربار آن می رود یا نه؟

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false