×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
روحانیون برای نوسازی بافت فرسوده آموزش دیدند

اقتصادتهران: نشست هم اندیشی شهردار منطقه ۱۷ و روحانیون،علما و ائمه جماعات مساجد دارالشهدای تهران با محوریت آموزش تخصصی مدیریت بحران برگزار شد و طی آن روحانیون حاضر در نشست به جمع مشوقین نوسازی بافت فرسوده پیوستند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۱۷، دومین نشست هم اندیشی امیر محسنی با ائمه جماعات مساجد، علما و روحانیون مستقر در دارالشهدای تهران با محوریت گسترش ایمنی در میان شهروندان در روزهای پایانی دی ماه برگزار شد.

محسنی فرارسیدن سالگرد حادثه پلاسکو و شهادت دو تن از آتش نشانان خدوم ایستگاه ۲۸ شهید نظری در این منطقه را تسلیت گفت و افزود: دی ماه هنگامه ی حوادث و خاطره هاست. خرسندیم که در این ماه سه رویداد بزرگ با محوریت مدیریت بحران در این منطقه رخ داده که اجرای مستمر جلسات ستاد مدیریت بحران به صورت روزانه و هفتگی، برگزاری نخستین مانور حقیقی مدیریت بحران و هم اندیشی با ائمه محترم جماعات در دو فاز در این ماه زمستانی از مهمترین آنها ست.

شهردار منطقه ۱۷ علما و روحانیون را در زمینه گسترش آموزشهای مربوط به مهارتهای حفظ جان موثر خواند و افزود: مردم این منطقه بیشترین تردد و ارتباط را با مساجد دارند و خوشبختانه چراغ مساجد را روشن نگه می دارند و چه خوب است که علمای محترم در زمینه مهارتهای حفظ جان و مدیریت بحران آموزش ببینند و این آموزشها را به مامومین خود، نمازگزاران و خانواده های آنها عرضه کنند تا جمع کثیری از شهروندان از این آموزشها بهره مند شوند.

محسنی با تاکید بر تلاش شهرداری منطقه برای بهبود وضعیت سکونت در بافت فرسوده گفت: منطقه ۱۷ بیشتر از ۳۳درصد از بافت فرسوده شهر تهران را در خود جای داده و یکی از متراکم ترین مناطق است و در هنگام بروز بحران، آسیب بیشتری متوجه این منطقه و شهروندان آن خواهند بود. از علما و روحانیون درخواست می کنم که روشهای حفظ جان ، تخلیه امن و مدیریت بحران در هنگام وقوع زلزله را به مامومین و شهروندان آموزش دهند تا میزان خسارات و آسیب در مواقع بروز بحران کاهش یابد.

شهردار منطقه ۱۷ تهران از ارائه بسته های تشویقی ویژه به ساکنان بافت فرسوده خبر داد و افزود: با توجه به عمق و میزان فرسودگی بافت شهری در منطقه و با همکاری سازمان های ذیربط بسته های تشویقی در امر نوسازی برای شهروندان درنظر گرفته شده که این موضوع می تواند مشوق خوبی برای امر نوسازی بافت و خصوصا تجمیع پلاکهای ریزدانه باشد. امیدواریم که روحانیون معزز در زمینه رفع موانع اجتماعی نوسازی و ترغیب شهروندان به تجمیع پلاکهای ریزدانه به مدیریت شهری کمک کنند و به جمع مشوقین و مبلغین نوسازی بافت فرسوده بپیوندند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false