×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
رمز دوم یکبار مصرف کارت‌های بانک مسکن

اقتصادتهران: به منظور ارتقاء امنیت مشتریان در هنگام استفاده از درگاه های مجازی در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانک مسکن، سرویس رمز دوم پویا در بانک مسکن عملیاتی شد.

نیکوفر صفری رییس اداره کل بانکداری الکترونیک اعلام کرد: به منظور ارتقاء امنیت مشتریان در هنگام استفاده از درگاه های مجازی و بر اساس رهنمودهای بانک مرکزی در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانکی، امکان دریافت سرویس رمز دوم پویا در بانک مسکن فراهم شد.

وی افزود: در حال حاضر مشتریان بانک مسکن می توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک مسکن بر اساس دستورالعمل “فعالسازی رمز پویا بر روی دستگاه های خودپرداز بانک مسکن” رمز دوم پویای خود را فعال نمایند که در آینده نزدیک، امکان فعال‌سازی از سایر درگاه‌ها (کیوسک، اینترنت‌بانک، همراه‌بانک و یا شعبه مورد نظر) نیز فراهم می‌شود.

رییس اداره کل بانکداری الکترونیک گفت: در مرحله اول اجرا، امکان فعال‌سازی رمز دوم پویا به صورت اختیاری برای تمامی مشتریان بانک مسکن فراهم می‌باشد و در مراحل بعدی، قابلیت استفاده از رمز پویا به جای رمز اول کارت و پس از آن برای ورود کاربران به اینترنت‌بانک و همراه‌بانک و همچنین رمز حساب‌ها وجود خواهد داشت که بهره‌برداری از این امکانات متعاقباً به مشتریان بانک مسکن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صفری گفت: کاربران در صورت تغییر شماره تلفن همراه، حتماً باید تغییر شماره را به شعب اطلاع داده تا جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده، بانک توکن‌های قبلی مشتری را باطل کند. (در حال حاضر قابلیت موصوف صرفاً بر روی دستگاه خودپرداز فعال است)

وی در خصوص حساب‌های حقیقی و حقوقی اظهار داشت: در حساب های حقیقی اشتراکی امکان فعال‌سازی رمز پویا بر روی تلفن همراه دارنده کارت (کسی که کارت به نام ایشان صادر شده است) وجود دارد و در حساب‌های حقوقی نیز، در صورت یکسان بودن شماره تلفن همراه (در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز) با شماره تلفن‌همراه ثبت شده در کد مشتری دارنده کارت، امکان فعال‌سازی رمز پویا وجود دارد.

همچنین رییس اداره کل بانکداری الکترونیک افزود: مشتری در صورت عدم نیاز به استفاده از رمز پویا می‌تواند از طریق دستگاه خودپرداز توکن کارت خود را غیر فعال نماید.

به گفته وی طول رمز پویای جایگزین رمز اول کارت، چهار رقم و طول رمز پویای جایگزین رمز دوم کارت، هشت رقم می باشد. همچنین طول عمر رمزهای پویا حداکثر ۶۰ ثانیه است و پس از این زمان، رمز تولید شده منقضی و غیر قابل استفاده است ضمناً طول عمر رمزهای پویا ممکن است در آینده توسط بانک تغییر نماید.

صفری تصریح کرد: رمزهای پویا در طول عمر خود، صرفاً یک‌بار توسط بانک پذیرفته و صرفاً برای استفاده از خدمات مبتنی بر «یک کارت مشخص از بین کارت‌های صادر شده توسط بانک» قابل استفاده می‌باشند و پس از حداکثر پنج تلاش ناموفق متوالی برای ورود رمز پویا در یک مدت‌ زمان معین، ارایه خدمت مرتبط به طور موقت مسدود می شود. در این خصوص لازم است مشتری با مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز، مجدداً فرآیند فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false