×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳۱ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
رقم بلیت سینماها به حالت قبل بازمی‌گردد

رییس هیات مدیره انجمن سینماداران خبر داد: طبق دستور ریاست سازمان سینمایی از ۱۱ مهر ماه مالیات ارزش افزوده از مخاطبین سینماها دریافت نمی‌شود و دوباره رقم بلیت سینماها به حالت قبل برمی‌گردد.

در پی افزایش ۵۰۰تومانی قیمت بلیت سینما به دلیل مالیات بر ارزش افزوده که طی دو روز گذشته انجام شده است، محمد قاصد اشرفی ضمن بیان این مطلب به ایسنا، توضیح داد: از اول مهر سال ۸۹، صاحبان سالن‌های سینما، مالیات بر ارزش افزوده را خودشان پرداخت می‌کردند، در حالی که براساس قانون مالیات، ارزش افزوده باید از مخاطب گرفته بشود اما سینماداران تصمیم گرفتند به خاطر کمک و تشویق مخاطبین سینماها برای دیدن فیلم‌ها، این هزینه‌ها را خودشان پرداخت کنند تا از لحاظ مالی به مخاطبان اجحافی نشود.

وی در عین حال گفت: وضعیت سالن‌های سینما در ماههای اخیر به قدری اسف‌بار است که ما گفتیم ارزش افزوده را از مخاطبین بگیریم. البته پیش از اینکه، این تصمیم را بگیریم، در این زمینه مذاکرات و مکاتبات با مسئولین داشتیم که سالن سینما را به عنوان یک مکان فرهنگی ببینند و از آن مالیات و عوارض نگیرند تا کمکی به وضعیت سینماها بشود اما هیچ اتفاقی نیفتاد. بنابراین ما چون قادر به پرداخت هزینه‌ها نبودیم و هیچ کمکی هم به سالن‌ها صورت نگرفت، تصمیم گرفتیم این هزینه را طبق قانون از مخاطبین بگیریم.

اشرفی یادآور شد: این مالیات ۳۶۰ تومان سینمای «مدرن»، ۳۰۰ تومان سینمای «ممتاز» و ۲۴۰ تومان سینمای درجه یک بود اما چون مشکل پول خُرد وجود داشت، این رقم را سینماداران به ۵۰۰ تومان رساندند. روز گذشته این افزایش ۵۰۰ تومانی انجام شد و در برخی سینماها شاهد،اعتراض برخی مخاطبین بودیم.

وی تصریح کرد: با توجه به این که روز ۱۰ مهر ماه از طرف سازمان سینمایی با ما تماس گرفته شد و خواستند مالیات ارزش افزوده از مخاطبین گرفته نشود تا راه چاره‌ای بیاندیشند، ما هم طبق این دستور، از  ۱۱ مهر ماه رقم ۵۰۰ تومان مالیات ارزش افزوده را از مخاطبین نمی‌گیریم.

رییس انجمن سینماداران به جلسه‌ی اخیرشان با ریاست سازمان سینمایی اشاره کرد و به ایسنا گفت: در جلسه اخیری هم که با ایوبی داشتیم از ایشان خواستیم تا در اولین قدم عملی‌شان با رایزنی با مجلس، شورای شهر و شهرداری کاری بکنند تا مالیات ارزش افزوده از سالن‌های سینما گرفته نشود.

وی تصریح کرد: من هم به عنوان یک سینمادار از مجلس شورای اسلامی و سازمان مالیاتی تقاضا دارم، با توجه به شرایط اسف‌بار سالن‌های سینما این مالیات و عوارض را از سینماها به عنوان یک مکان فرهنگی نگیرند و متوجه باشند با حذف عوارض و مالیات فقط به سالن‌های سینما کمک نمی‌کنند بلکه به فیلم‌ها هم کمک خواهد شد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches