×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
رعایت اصول بانکداری اسلامی در بانک توسعه تعاون

اقتصادتهران: رعایت اصول بانکداری اسلامی در سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون نقش اساسی داردمدیر عامل بانک توسعه تعاون در خصوص نقش اساسی اصول بانکداری اسلامی در سیاست‌های اعتباری بانک توسعه تعاون توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش اقتصادتهران، حجت اله مهدیان مدیرعامل بانک توسعه تعاون درجلسه بررسی و تصویب سیاست‌های اعتباری بانک اظهار داشت: تدوین و ابلاغ سیاست‌های اعتباری بانک قبل از آغاز سال جدید از مهمترین اهداف بانک توسعه تعاون طی چند سال اخیر بوده است.

وی افزود: بانک توسعه تعاون به عنوان تنها نهاد مالی بخش تعاون، همواره به رعایت اصول حرفه ای مالی و بانکی و برگزاری به موقع مجامع و ابلاغ بهنگام سیاست ها و آیین نامه ها پای بند بوده است و سیاست‌های اعتباری نیز به عنوان محوریت و معیار اعطای تسهیلات کلان و خرد نقش اساسی در انجام صحیح و موثر عملیات اعتباری در سراسر کشور دارد.

مهدیان با اشاره به اهمیت اصول بانکداری اسلامی در موضوعات نوین اعتباری گفت: تاکید بر رعایت قواعد فقهی در فرآیند ارائه تسهیلات و همچنین تسهیلات امهالی بسیار مهم بوده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به تجربیات ارزنده ارکان اعتباری بانک طی اجرای طرح‌های ملی و تسهیلات توسعه ای و حمایتی گفت: همکاران اعتباری بانک در ستاد و شعب، در اعطای تسهیلات به دانش بومی و سازمانی دست پیدا کرده‌اند و با هم افزایی دانش و تجربیات، دستیابی به الگو و مدل توسعه ای را امکان پذیر کرده‌اند.

مهدیان تصریح کرد: اعطای تسهیلات توسعه ای و همچنین تسهیلات حمایتی از تعاونگران به عنوان وجه تمایز بانک توسعه تعاون در نظام بانکی مطرح بوده است و مستندسازی دانش اعتباری در این زمینه ها بانک را در میان بانکها به جایگاه ویژه ای می رساند.

سید باقر فتاحی رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این جلسه ارکان اعتباری بانک را از مهمترین بخش‌های بانک عنوان نمود و محتوای سیاست‌های اعتباری را نیز در عملکرد کلی بانک بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: در این سیاست‌ها، به جنبه‌های نوآورانه در برنامه‌های سالیانه اعتباری بانک اشاره می‌شود و همکاران با مراجعه به این سند راهبردی به الگوی رفتاری اعتباری بانک در سال جدید دست پیدا می کنند ضمن آنکه الکترونیکی و غیر حضوری شدن فرآیند ارائه تسهیلات خرد و قرض الحسنه مطابق سیاست‌ها اجرایی گردیده است که ابلاغ خواهد شد.

امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک نیز به اهمیت شفافیت و راهگشایی سیاست های اعتباری بانک تاکید نمود و گفت: مشتریان خرد و کلان به صورت ویژه ای در این سیاست ها مد نظر قرار گرفته اند و تلاش شده است مشتریان بانک اعم از تعاونگران و کارآفرینان بتوانند در برنامه‌های اشتغالزایی و توسعه‌ای مورد حمایت بانک واقع گردند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false