×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
رشد ۵۲ درصدی پرتقوی صنعت بیمه

رییس کل بیمه مرکزی گفت: طبق آمارها پورتفوی صنعت بیمه در سال ۹۱ با ۵۲ درصد رشد نسبت به سال ۹۰ به ۱۳۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

به گزارش ایرنا، سید محمد کریمی در حاشیه انعقاد تفاهم نامه میان بیمه مرکزی با سازمان بورس و وراق بهادار افزود: بیش از ۶۰ درصد از بازار بیمه کشور هنوز دست نخورده است و امیدواریم با توسعه شرکت های بیمه و رشته های جدید ارایه خدمات این صنعت رشد یابد.

وی ادامه داد: بیمه مرکزی و سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان دو نهاد ناظر وظیفه فراهم کردن شرایط آرامش برای آحاد مردم را عهده دار هستند.

کریمی اظهار داشت: اگرچه سابقه بیمه در ایران زیاد است اما هنوز از امتیازات بیمه بهره گیری کامل نمی شود و به همین دلیل ضریب نفوذ بیمه در کشور پر نشده است.

رییس کل بیمه مرکزی گفت: البته در سال های اخیر و با فعالیت شرکت های بیمه خصوصی و افزایش شفافیت ها در این صنعت گرایش مردم به صنعت بیمه بیشتر شده است.

وی با اشاره به نام گذاری دهه ۹۰ به عنوان بیمه های زندگی اظهار کرد: در سال ۱۳۹۰(۲۰۱۱ میلادی ) با رشد ۴۵ درصدی در دریافت حق بیمه نامه ها توانستیم رتبه اول را در این شاخص در دنیا کسب کنیم ضمن آنکه بر اساس اعلام مجله سیگما در سال ۱۳۹۱ (۲۰۱۲ میلادی ) با ۵۲ درصد رشد در تولید حق بیمه توانستیم رتبه اول را به دست آوریم که این امر نشان از آشنایی بیشتر مردم با این صنعت و ارایه خدمات مطلوب تر با نظارت جدی بیمه مرکزی دارد.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان بورس و بیمه گفت: این تفاهم نامه حضور شرکت های بیمه ای در بورس را گسترش می دهد و این شرکت ها می توانند تا ۵۰ درصد از سهامشان وارد بورس شوند .

کریمی افزود: براساس این تفاهم اساسنامه شرکت های بیمه ای که برای اولین بار وارد بورس می شوند مورد تایید بیمه مرکزی و بورس قرار می گیرد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches