×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
رشد ۱۸ درصدی صدور جواز تاسیس صنعتی تا پایان آذرماه

اقتصادتهران: بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از صدور ۱۹ هزار و ۸۱۲ فقره جواز تاسیس صنعتی از آغاز امسال تا پایان آذرماه و رشد ۱۸ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

به گزارش اقتصادتهران، سرمایه مجوزهای صنعتی یاد شده در این مدت با افت هفت درصدی نسبت به پارسال به ۲۲۱ هزار و ۵۳۰ میلیارد تومان رسید.

رشد منفی پیش بینی سرمایه گذاری در ۹ ماهه امسال به دلیل صدور جواز تاسیس واحد «پترو پالایش مکران» با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از ۴۱ هزار میلیارد تومانی در شهریور ماه سال ۹۷ است. بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان پیش بینی سرمایه گذاری در ۹ ماهه امسال افزایش ۴.۱۲ درصدی نشان می دهد.

پیش بینی می شود ۴۵۴ هزار و ۵۰۲ نفر شغل از محل این مجوزها ایجاد شده باشد که در مقایسه با پارسال حاکی از رشد ۱۴.۶ درصدی است.

رشد صدور پروانه های بهره برداری صنعتی

در این مدت چهار هزار و ۵۶۷ فقره پروانه بهره برداری صنعتی صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴.۷ درصدی نشان می دهد.

پیش بینی می شود سرمایه پروانه های بهره برداری در ۹ ماهه امسال به ۳۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان باشد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۵ درصد افت داشته است.

پیش بینی اشتغال این پروانه های بهره برداری با افت ۶.۸ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۷۲ هزار و ۳۷۸ نفر است.

رشد منفی سرمایه گذاری در ۹ ماهه امسال به دلیل صدور پروانه بهره برداری واحد «نفت ستاره خلیج فارس» با سرمایه گذاری بیش از ۱۹۲ هزار میلیارد ریال در خرداد ماه سال ۹۷ است. بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان سرمایه گذاری و اشتغال در ۹ ماهه امسال به ترتیب رشد ۷.۵۶ درصدی و کاهش ۶.۳ درصد خواهد بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false