×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
رشد صنعت نساجی به لحاظ وزنی و ارزی

اقتصادتهران: واردات الیاف پنبه در نیمه نخست امسال ۴۰ هزار تن بود که نسبت به ۳۰ هزار تنِ پارسال رشد ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادتهران، محسن گرجیT مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت امروز در نشستی با اشاره به وضعیت صنعت نساجی در وزارتخانه متبوع خود اظهار کرد: مجموع صادرات پوشاک و نساجی در نیمه نخست امسال ۳۶۸ میلیون دلار که این عدد در مدت مشابه پارسال ۳۴۵ میلیون دلار که بیانگر رشد ۶ درصدی است.

وی افزود: همچنین در بخش واردات نیز از نظر ارزشی ۵ درصد و از نظر وزنی ۱۵ درصد افزایش داشتیم. البته واردات محصول نهایی ممنوع است. بنابراین افزایش واردات به ویژه از نظر وزنی، نشان می‌دهد که این صنعت رشد کرده است.

گرجی ادامه داد: واردات الیاف پنبه در نیمه نخست امسال ۴۰ هزار تن بود که نسبت به ۳۰ هزار تنِ پارسال رشد ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که متوسط رشد رشته‌های مختلف صنعتی ر نیمه نخست امسال به ۸ درصد برسد.

مدیرکل دفتر پوشاک و نساجی وزارت صمت در مورد تأمین ارزی این صنعت هم گفت: تأمین ارزی ۶ ماهه امسال ۸۶۲ میلیون دلار بود در حالی که این عدد در مدت مشابه پارسال ۹۳۸ میلیون دلار بود که بیانگر افت ۸ درصدی تأمین ارزی در این بخش است.

وی به واحدهای فعال در صنعت نساجی و پوشاک اشاره کرد و گفت: حداقل ۱۲۰ هزاز واحد صنفی_تولیدی ثبت شده در این صنعت داریم. همچنین ۶۵۰۰ تا ۷ هزار واحد صنفی در کل این زنجیره فعال هستند. بنابراین تقریباً یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در این صنعت مشغول به کار هستند.

گرجی اضافه کرد: ۲۷۵ هزار واحد صنفی_توزیعی فقط در بخش پوشاک فعال هستند.

لازم به ذکر است بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، مواد اولیه، منسوجات خانگی، ماشین‌های گلدوزی و محصولات نساجی، یازدهمین نمایشگاه بین المللی پوشاک ایران و دهمین نمایشگاه بین المللی کفش، کیف و چرم به صورت همزمان از ۲۳ تا ۲۶ مهر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار خواهد شد.

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches