×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
راه اندازی سامانه انتقال تجارب موفق در منطقه۲

اقتصادتهران: به منظور تقویت انگیزه و احساس تعهد و تعلق سازمانی در بین کارکنان، با طراحی و راه اندازی سامانه انتقال تجارب موفق، کارکنان با عملکرد برتر به صورت ماهیانه انتخاب می‌شود.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، غلامحسن شقاقی، معاون توسعه منابع انسانی با اشاره براینکه تشویق بزرگترین اصل مدیریتی جهان برای حرکت در مسیر سازمان متعالی است، گفت: نیروی انسانی مهمترین سرمایه هر سازمانی محسوب می‌شود و سازمان‌پیشرو و موفق، سازمانی است که توجه ویژه‌ای به این موضوع دارد.

وی افزود: کسب تجربه، تجزیه، تحلیل و استفاده از نتایج آن کاربرد بسیار مهمی در موضوعات مدیریت نوین و مدیریت دانش داردو یادگیری سازمانی از طریق آرمان مشترک،دانش و الگوهای ذهنی تحقق می یابد و بر مبنای دانش و تجربه گذشته شکل می‌گیرد.

شقاقی ادامه داد: ضرورت‌های جهان امروز بیانگر آن است که اگر سازمانی بخواهد واکنش‌های سریع، خلاق و گسترده در برابر تغییرات محیطی از خود نشان دهد، دیگر نمی‌تواند یادگیری سازمانی را به نظریه‌های سنتی و یادگیری فردی محدود کند، بلکه ضروری است که ماهیت جمعی،فرهنگی، تعاملی، پرورشی یا توسعه‌ای را دنبال کنند.

وی افزود: تجربه و انتقال آن به عنوان مبنای رشد و توسعه سرمایه‌های فکری در سازمان می تواند در یادگیری نقش موثری ایفا کند. شیوه به کارگیری و یادگیری از تجارب به منظور کاهش خطا یکی از مهمترین چالش‌های سازمان‌ها محسوب می‌شود.

معاون توسعه منابع انسانی تصریح کرد: تدوین و مستندسازی تجارب، یکی از بهترین روش‌های جلوگیری از بروز تعارض در سازمان است، از این رو به منظور ارتقای آموزش، هم آموزی و یادگیری سازمانی، امکان ثبت تجربه‌های مدیران و کارکنان شهرداری منطقه۲ به صورت یکپارچه در سامانه انتقال تجارب فراهم شده است.

شقاقی گفت: این سامانه به صورت آنلاین و تحت وب بوده و تمامی همکاران در هر نقطه‌ای از شهرداری تهران که به اینترانت دسترسی داشته باشند می توانند تجارب موفق خود را که منجر به بهبود وارتقای کیفی خدمات رسانی به شهروندان، افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها شده است در سامانه ثبت کنند.تجارب ثبت شده در دسترس همه همکاران قرار گرفته و در پایان هر ماه کارکنان با عملکرد برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار می‌گیرد.

به گفته معاون توسعه منابع انسانی منطقه۲ امکان انتقال و اشتراک گذاشتن تجارب موفق به عنوان مبنای رشد و توسعه سرمایه‌های فکری از دیگر دستاوردهای سامانه انتقال تجارب است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false