×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true

 

اقتصادتهران: رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه اگر کلیات لایحه بودجه ۹۷ بار دیگر رد شود، زمان تصویب به موقع آن از دست می رود، گفت: دولت از افزایش حقوق بازنشستگان استقبال می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» روز چهارشنبه با حضور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۳۹۷ گفت: هر آنچه که نظر نمایندگان درخصوص جزئیات لایحه بودجه ۱۳۹۷ باشد بعد از تصویب کلیات قابل حل است و اگر کلیات بار دیگر رد شود، زمان را برای تصویب به موقع بودجه سال آینده از دست می دهیم.

وی اظهار داشت: افزایش حقوق متعارف اعضای هیات علمی دانشگاه ها با توجه به سقف تعیین شده موردی است که دولت از آن پشتیبانی می‌کند و اگر نمایندگان پیشنهادی دارند مطرح کنند.

رئیس سازمان برنامه بودجه در ادامه سخنانشان به همسان و متناسب سازی حقوق بازنشستگان اشاره کرد و گفت: دولت در لایحه بودجه ۹۷ با توجه به محدودیت سقف هزار میلیارد تومان در این لایحه پیش بینی کرده بود و انتظار داشتیم مجلس نیز همچون امسال آن را افزایش دهد.

وی ادامه داد: البته کمیسیون تلفیق نیز هزار میلیارد تومان همسان سازی حقوق بازنشستگان را افزایش داد و با این حال مطلع شدیم که پیشنهاداتی وجود دارد تا بتوانیم به رقم ۳۴۰۰ میلیارد تومان برسانیم که دولت نیز از آن استقبال می کند.

وی خطاب به حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس نیز گفت: آقای کامران همیشه نگران بازنشستگان صنعت فولاد هستند و طبق ردیف‌های تعیین شده پیش بینی کردیم که این افراد در آخر هر ماه حقوق های خود را دریافت کنند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با دفاع از برخی اصلاحات انجام شده روی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق اظهار داشت: در کمیسیون تلفیق مقرر شد تغییراتی در بحث هدفمندی یارانه‌ها و تبصره ۱۴ لایحه بودجه انجام شود و دولت با آن موافق است و در پرداخت یارانه‌ها به خانوارهای نیازمند از ابتدای سال ۹۷ مشکلی وجود ندارد.

نوبخت تاکید کرد: ما می‌توانیم در همین راستا منویات مجلس را مد نظر قرار داده و پرداخت یارانه‌ها به خانواده‌های نیازمند را طبق نظر مجلس انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کاهش انتشار اوراق مشارکت را از دیگر اصلاحات انجام شده برشمرد و گفت: از کمیسیون تلفیق به دلیل اینکه سقف انتشار اوراق مشارکت را به آنچه که دولت در لایحه مد نظر قرار داده بود، بازگرداند، باید تشکر کرد.

پس از دفاع نوبخت از لایحه دولت، کلیات آن برای دومین بار در هفته جاری به رای گذشته شد و نمایندگان با ۱۸۲ رای موافق، ۷۳ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۶۲ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با کلیات بودجه ۱۳۹۷ کل کشور موافقت کردند و وارد بررسی جزئیات آن شدند.

به گزارش ایرنا، کلیات بودجه سال ۹۷ کل کشور، یکشنبه این هفته در مجلس مورد مخالفت نمایندگان قرار گرفت و به کمیسیون تلفیق بودجه بازگشت؛ اعضای این کمیسیون در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته بودجه ۹۷ را بار دیگر در کمیسیون تلفیق مجلس بررسی و نهایی کردند.

اعضای کمیسیون تلفیق مجلس تغییراتی را در گزارش قبلی خود در مورد بودجه ۹۷ اعمال کردند که این تغییرات را می‌توان در چند بخش دسته‌بندی کرد؛ یارانه نقدی، کاهش انتشار اوراق، تغییر اعتبارات استانی آموزش و پرورش به اعتبارات ملی، حذف ردیف انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران و تسویه حساب با تامین اجتماعی عنوان کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false