×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۳ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
دستگاه ها در شناسایی اموال مازاد خود مقاومت می کنند

اقتصادتهران: معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با بیان اینکه حجم دارایی های دولت زیاد است اما بر اساس عوامل مختلف دستگاه ها در شناسایی آنها مقاومت می کنند، افزود: امسال در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، این اختیار به وزارت اقتصاد داده شده است.

سید رحمت الله اکرمی در برنامه گردهمایی سراسری مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استان‌ها، با بیان اینکه مولدسازی دارایی‌های دولت، یکی از محورهای اصلی کار معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور در سال جاری است، اظهار داشت: گر چه تصور می‌رود که دولت در یکی دو سال اخیر، به دلیل برخی تنگناهای تحمیلی در تأمین منابع، به صرافت مولدسازی دارایی‌های مالی خود افتاده است، اما باید بگویم که شروع این پروژه از سوی وزارت اقتصاد، مربوط به چند سال قبل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هنوز از اموال و دارایی‌های دولت استفاده بهینه نشده است، گفت: بسیاری مدیران و مسئولان در کشور تلاش دارند، به نحوی رفتار کنند که هیچ دارایی در وزارتخانه یا سازمان متبوعشان مازاد تشخیص داده نشده یا حداقل تعیین تکلیف آن تا پایان دوره مدیریت خودشان به تأخیر بیافتد.

معاون نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با تاکید بر اینکه رئیس جمهور با جدیت پیگیر مولدسازی دارایی‌های دولت است، اظهار داشت: حجم دارایی‌های دولت بسیار زیاد است ولی ما، بنا بر بسیاری عوامل، به ویژه مقاومت‌های دستگاه‌ها، هنوز در احصا و شناسایی آن کاملاً موفق نبوده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه، مسئول اموال در هر دستگاهی، وزیر مربوطه است، اظهار داشت: تا پیش از این، حتی در صورت روشن شدن اموال یک دستگاه، ما اختیاری در خصوص بهینه سازی یا هر نوع تصمیم دیگری نداشتیم اما امسال و در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، این اختیار به وزارت اقتصاد داده شده است.

اکرمی ادامه داد: معرفی و مولدسازی دارایی‌هایی دولت باید هم در سطح ستاد و هم ادارات کل استانی وزارت اقتصاد، در سال ۱۳۹۸ به نتیجه ملموس برسد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false