×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
ابقای پرحرف و حدیث نهاوندیان در نشست  اتاق ایران

محمد نهاوندیان با رأی نمادین اما پرحرف و حدیث هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران به عنوان رئیس این اتاق ابقا شد و از هیئت نمایندگان خواست فقط گلایه نکرده و مشکلات داخلی را به بیرون منعکس نکنند.

محمد نهاوندیان امروز پس از نطق اصلی خود در بیست و پنجمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: با توجه به این تغییر شرایط می‌خواهم از هیئت نمایندگان اجازه بخواهم که از حضور هیئت نمایندگان مرخص شوم،اما در هر جا باشم، این دیدگاه را دنبال کرده و در دیدگاه خودم هیچ انتفاعی را دنبال نمی‌کنم، چرا که می‌خواهم با شما مشورت کنم تا با این عنوان از اتاق ایران مرخص شوم، اما همان عهده و پیمان را داشته باشم.

 

وی افزود: اگر شما اجازه بدهید، استعفا می‌دهم و اگر اجازه ندهید، در شرایط جدید در خدمت شما خواهم بود، چرا که امروز شرایط جدیدی برای پیوند بخش خصوصی و دولت به وجود آمده است.

 

نهاوندیان گفت: در دوره گذشته شرایط نامهربانی‌هایی را گذرانده‌ایم به نحوی که می‌خواستند که اصل اتاق را نفی کنند یا کسانی می‌خواستند اتاق را دولتی کنند، اما امروز این فرصت پیدا شده که عکس این مطلب رخ دهد.

 

به گزارش فارس، در این لحظه نهاوندیان از هیئت نمایندگان خواست تا اگر موافق استعفای او هستند، دستشان را بلند کنند که هیچ کس دستش را بلند نکرد، سپس او از هیئت نمایندگان خواست که اگر کسانی مخالف استعفای او هستند، دستشان را بلند کنند که در این شرایط اکثریت اعضای هیئت نمایندگان دستشان را بلند کردند و نهاوندیان را تشویق کردند.

 

بنابراین گزارش، به نظر می‌رسد رأی‌گیری در چنین شرایطی برای ماندن یا رفتن رئیس اتاق و با بلند کردن دست اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد، چرا که باید رأی‌گیری با برگه‌های آرا اتفاق می‌افتاد، همان طور که نهاوندیان در آغاز این دوره با رأی کتبی هیئت نمایندگان رئیس شده بود باید امروز هم آرای کتبی در نظر گرفته می‌شد و حتی برخی معتقدند که باید موافقان و مخالفان حضور یا عدم حضور نهاوندیان به عنوان رئیس اتاق فرصت صحبت پیدا می‌کردند.

 

به گزارش فارس، یکی از هیئت نمایندگان اتاق در مخالفت با ابقاء نهاوندیان به عنوان رئیس در حالی که نمی‌خواست نامش‌ ذکر شود، گفت: این برخورد نهاوندیان هم نوعی عوام‌فریبی است.

 

محمد نهاوندیان پس از کسب رأی اعتماد از هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: با خضوع کامل به رأی اعتماد مجدد هیئت نمایندگان این را اعلام می‌کنم که افراد تواناتری از خودم را سراغ دارم و اعتقاد ندارم که همه کارها را باید یک نفر انجام دهد، اما تلاش خودم را می‌کنم تا یک نهادسازی عزت‌بخش را برای بخش خصوصی ایجاد کنم.

 

وی افزود: زمانی اتاق بازرگانی فقط گلایه می‌کرد، اما امروز لازم است با اعضای اتاق برخورد مسئولان داشته باشند و نظم و انسجام جدی درون‌سازمانی داشته باشند، نباید حرف خانواده را در بیرون مطرح کرد، داخل خانواده هر نظری می‌توان داد، اما خروجی سازمان نباید با حرف حاکمیت متناقض باشد.

 

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: نباید برخی اعضای هیئت نمایندگان برخی صحبت‌هایی که در جلسات داخلی اتفاق می‌افتد، به بیرون منعکس کنند، چرا که به نحو بی‌سابقه‌ای فرصت برای بخش خصوصی ایجاد شده است، لذا باید انضباط درونی داشته باشیم. باید فراموش کنیم در دوره‌هایی برخی به دنبال ایجاد تفرقه بودند، اما امروز زمان آن رسیده است تا از انسجام اتاق حراست کنیم.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches