×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
خرید و فروش مسکن مهر آزاد شد

وزیر راه و شهرسازی گفت: تنها راه فروش واحدهای مسکن مهر تسویه حساب متقاضیان با بانک ها است.

علی نیکزاد وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه اگرچه برخی کاندیداها از واگذاری زمین‌های مسکن مهر سخن می‌گویند، گفت: اجاره ۹۹ ساله زمین‌های مسکن مهر به این دلیل است که این خانه‌ها را در اختیار مردم قرار دهیم و همان اجاره ۹۹ ساله بماند. وی با بیان اینکه از نظر کارشناسی مسکن را باید از کالای سرمایه ای به کالای مصرفی تبدیل کنیم، افزود: واگذاری این واحد ها خرید و فروش‌ را افزایش و در قیمت مسکن موثر است. وزیر راه وشهرسازی در ادامه تصریح کرد: برای واگذاری زمین‌های مسکن مهر به متقاضیان، اگر بتوانند اجازه مسولان ذی ربط را بگیرند ما مخالفتی نمی‌کنیم.

کاهش مشکلات قضایی فروش مسکن مهر

وزیر راه وشهرسازی با اشاره به اینکه خرید و فروش مسکن مهر قانونی نیست، افزود: زمین‌ این واحد ها در اختیار دولت و آپارتمان در رهن بانک است. نیکزاد در ادامه یاد‌آور شد: در صورتی که متقاضی قصد فروش واحد خود را دارد باید با تسویه‌حساب از رهن بانک خارج شود.

نیکزاد در ادامه خاطر نشان کرد: برای کم‌ شدن مشکلات قضایی و درگیر‌شدن در خرید و فروش‌های مسکن مهر این خرید و فروش‌ها غیر قانونی اعلام شده و حتما با متخلفان و کسانی که امتیاز مسکن مهر را خرید و فروش می‌کنند، برخورد خواهد شد. وزیر راه وشهرسازی فروش امتیاز واحدهای مسکونی مهر را نیز غیرقانونی اعلام و تصریح کرد: در هر مقطعی که از انجام چنین کاری آگاه شویم با خریدار برخورد و امتیاز فروشنده را لغو می کنیم. وی با اشاره به ساخت‌وساز مسکن مهر در شهر تهران گفت: این ساخت‌وسازها همزمان با آماده‌ سازی و تاسیسات روبنایی و زیربنایی انجام می‌شود که کار ارزشمندی است. به گفته‌ نیکزاد اگر فروشگاه‌های خرید، کلانتری و تاسیسات روبنایی و زیربنایی شهر تامین شود، مردم حاضرند مبلغ بیشتری برای خرید این واحد‌ها بپردازند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به واحد‌های در حال ساخت مسکن مهر در کل کشور گفت: از میان دو میلیون و ۱۸۰ هزار واحد شهری ساخت یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد تمام شده و از میان دو میلیون و ۱۲۰ هزار واحد روستایی مسکن مهر نیز ۱.۵ میلیون واحد تحویل داده شده است.

۱۰۰ میلیون تومان حداقل ارزش افزوده مسکن مهر پردیس

وی افزود: ۲۵ درصد مسکن کشور و مباحث مربوط به مسکن مهر در استان تهران است. به گفته‌ نیکزاد عملکرد شرکت گاز در تامین زیربنای این واحد‌ها مناسب بوده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که پروژه‌ای همچون مسکن مهر در دنیا بی نظیر بوده است، گفت: پروژه مسکن مهر به گونه‌ای بوده که دولت زمین را تامین کرده و راهها و تقاطع‌های همسطح و غیرهمسطح، کلانتری، مراکز تجاری و فرهنگی را نیز در اختیار مردم قرار می‌دهد. نیکزاد گفت: حداقل ارزش افزوده واحد‌های مسکن مهر پردیس برای هر متقاضی ۱۰۰ میلیون تومان است که آن هم نوش جان متقاضیان؛ چرا که در ایران چنین پروژه‌ای نداشتیم و اگر در دنیا چنین پروژه‌هایی صورت می‌گیرد، سازندگان سود خود را دریافت می‌کنند.

درون شهر تهران زمین دولتی نیست

وی با خطاب به کسانی که می‌گویند مسکن مهر در بیابان ساخته شده است، گفت: در حال حاضر درون شهر تهران زمین دولتی نیست و کسانی که این حرف را می‌زنند یا تهران را نمی‌شناسند یا از آمار و ارقام زمین بی‌اطلاع‌ هستند.

وزیر راه وشهرسازی در ادامه تصریح کرد: تاکنون هرچه استقبال بوده براساس ظرفیت و واجد شرایط بودن افراد، واحد‌ها تحویل داده شده است اما برای تقاضای مازاد نیز واحد‌هایی در نقاط دیگر در نظر گرفته می‌شود.

نیکزاد افزود: حداقل قیمت زمین در خیابان شوش دو میلیون تومان است که برای یک واحد ۴۰ متری ۸۰ میلیون تومان هزینه بر می‌دارد. وی در ادامه اظهار داشت: در مسکن مهر دغدغه‌ مردم افزایش حدود پنج و شش میلیون تومانی پس از افزایش نرخ ارز است که با مراجعه‌های مکرر به دولت می‌گویند توان پرداخت این مبالغ را ندارند.

وزیر راه و شهرسازی افزود: کسانی که می‌گویند ساخت مسکن مهر در بافت فرسوده مفید است باید گفت که در کل کشور ۷۲ هزار هکتار بافت فرسوده داریم که ۹۹ درصد از این بافت‌ها متعلق به مردم است و دولت سهم کمتری دارد. وی تاکید کرد: نوسازی بافت فرسوده مناسب است در صورتی که منطق اقتصادی بر آن حاکم شود.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches