×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
حمایت مالی از پایان نامه فرزندان بازنشستگان کشوری

اقتصادتهران: مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در قالب اجرای طرح «حمپاد»(حمایت مالی از پایان نامه فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران)، از پایان نامه فرزندان بازنشستگان کشوری حمایت مالی خواهد شد.

به گزارش اقتصادتهران، محمود مرتضایی فرد روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: صندوق بازنشستگی کشوری با اجرای طرح حمپاد در قالب ارائه تسهیلات سه و پنج میلیون تومانی از پایان نامه مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای فرزندان بازنشستگان و وظیفه بگیران تحت پوشش حمایت می کند.

وی ادامه داد: بر این اساس، برای هر پایان نامه پس از تصویب موضوع در گروه آموزشی و شورای تحصیلات تکمیلی دانشکده یا دانشگاه محل تحصیل، برای مقطع کارشناسی ارشد سه میلیون تومان و برای مقطع دکترای تخصصی نیز پنج میلیون تومان پرداخت خواهد شد و این تسهیلات با کارمزد سالانه چهار درصد و بازپرداخت ۳۶ ماهه (سه ساله) ارائه می شود.

مرتضایی فرد با بیان اینکه  افراد متقاضی برای ثبت درخواست خود باید به سامانه طرح حمپاد در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir مراجعه کنند، گفت: متقاضیان از ۱۱ آبان تا ۳۰ آذر ماه فرصت دارند تا با مراجعه به این درگاه  و ثبت اطلاعات و همچنین بارگذاری مدارک و مستندات لازم، تقاضای خود را ثبت کنند.

وی  خاطر نشان کرد: صندوق بازنشستگی کشوری پس از احراز هویت فرد متقاضی و تایید مراحل اداری و آموزشی دانشجوی تحصیلات تکمیلی، به ازای هر موضوع پایان نامه مصوب از ۱۵ دی ماه ۱۳۹۹ اقدام به پرداخت تسهیلات می کند که مبلغ آن به حساب فرد بازنشسته یا وظیفه بگیر تحت پوشش واریز خواهد شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: در صورت وجود تعداد زیاد ثبت نام کنندگان، اولویت با کسانی خواهد بود که تحت تکفل دفترکل تحت پوشش این صندوق باشند و همچنین در صورت تشابه موضوعی، بر اساس کاربرد موضوع و تناسب آن با حوزه های مورد نیاز و مرتبط با فعالیت های صندوق بازنشستگی، امتیازبندی انجام شده و اعطای تسهیلات صورت می گیرد.

وی با اشاره به  نحوه ثبت نام و مدارک لازم برای طی کردن فرآیند طرح «حمپاد» نیز گفت: لازم است متقاضیان فرم معرفی عنوان پژوهش مصوب شده خود را (پیوست شماره یک) به همراه مدارک مورد نیاز که شامل ثبت اطلاعات هویتی، تصویر کارت ملی، شناسنامه و کارت دانشجویی است تا زمان مقرر شده در درگاه خدمات الکترونیک صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی sabasrm.ir بارگذاری و ثبت کنند.

مرتضایی فرد افزود: همه متقاضیانی که موفق به دفاع از طرح پروپوزال پایان نامه خود تا ۳۰ آذر ماه شوند، مشمول مرحله نخست طرح «حمپاد» بوده و امکان ثبت نام برای آنها وجود دارد.

وی با بیان اینکه این تصمیم در راستای تکریم بازنشستگان و حمایت از تلاش های علمی فرزندانشان و همچنین بهره مندی از توان و ظرفیت بالقوه آنها گرفته شده، گفت: ارتباط گسترده تر با خانواده بازنشستگان کشوری، برقراری ارتباط میان صندوق بازنشستگی کشوری و نیروی جوان و فعال کشور، رسیدگی به بخشی از مشکلات مالی خانواده های بازنشسته در خصوص تحصیل فرزندان دانشجوی آنها»، ایجاد زیرساخت برای ارتباط صندوق بازنشستگی کشوری و دانشگاه های کشور، حرکت به سمت پژوهش در خصوص موضوعات صندوق و حل علمی مشکلات پیش رو، «همکاری میان دانشجویان و تیم پژوهشی صندوق بازنشستگی کشوری و تولید محتوا و گسترش حرکت به سمت حل پژوهش مدارانه موضوعات مرتبط با هریک از واحدهای مربوطه در صندوق بازنشستگی کشوری از اهداف صندوق بازنشستگی برای اجرای طرح «حمپاد» است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false