×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۵ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
حمایت سازمان منطقه آزاد ماکو از شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان و فناور

اقتصادتهران: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماگو گفت: گام نخست در راستای مردمی سازی اقتصاد در منطقه آزاد ماکو صدور کارت ماکووندی و گام دوم نیز  عضویت شهروندان منطقه در شرکت های سهامی عام پروژه محور و تولید محور می باشد.

به گزارش اقتصادتهران، حسین گروسی روز پنجشنبه در نشست اصحاب رسانه و خبرنگاران رسمی منطقه آزاد ماکو افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال بسیار مهم بوده و برای تحقق  مشارکت مردم در جهش تولید و مردمی سازی اقتصاد،  از ایده‌ها و طرح‌های نخبگان و صاحبنظران استقبال می کنیم.

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو ظرفیت های بسیاری در حوزه‌های لجستیک، تجارت و ترانزیت دارد افزود: فرصت‌های بی بدیل نیز در گردشگری، معدن، صنعت و تولید فراهم است به طوریکه  واحد های تولیدی این مطنقه در تولید پوشاک موفق کرده و آماده توسعه مجموعه‌ها برای صادرات هستند.

شرکت‌ها و مجموعه‌های دانش بنیان و فناوردر منطقه آزاد ماکو حمایت می‌شوند

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو اضافه کرد: در سال جاری هدف گذاری ها در راستای حمایت از شرکت ها و مجموعه های دانش بنیان و فناور بوده لذا در این راستا با معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور تفاهم نامه ای امضا کردیم که بر اساس آن ۱۰ هکتار زمین به منظور ایجاد زیرساخت برای صنایع دانش بنیان و فناور و تجاری سازی این مجموعه‌ها و تولید واگذار می شود.

گروسی با اشاره به اینکه این اولین شهرک اقتصاد دانش بنیان کشور است که در ماکو ایجاد می شود تصریح کرد: عملیات اجرایی آن از ابتدای امسال آغازخواهد شد.

۲۰ هکتار زمین برای سرمایه گذاران دیتاسنتر تخصیص می‌یابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو بیان داشت: در موضوع صنایع IT , ICT و دیتاسنتر نیز سال گذشته با وزارت ارتباطات توافق انجام شد تا ۲۰ هکتار زمین به متقاضیان دیتاسنتر واگذار شود که با این اقدام منطقه آزاد تجاری- صنعتی ماکو به عنوان چهارمین قطب دیتاسنتر اینترنشال و بین المللی کشور تبدیل می شود که در این راستا تقاضاهای سرمایه گذاری خارجی نیز داریم.

وی از پیگیری برای تصویب طرح جامع منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکودر سال گذشته خبر داد و اذعان داشت: این طرح در حقیقت نقشه راه و حرکت منطقه برای توسعه است. سال گذشته  ایراداتی از سوی سازمان محیط زیست وارد شد که با پیگیری و دفاعی که انجام گرفت این موارد رفع و طرح جامع برای تصویب به شورایعالی ارجاع داده شد.

گروسی با بیان اینکه  بزرگترین منطقه آزاد کشور بدون طرح جامع نمی تواند توسعه پیدا کند ادامه داد: صیانت از آب و هوا و محیط زیست بسیار برای ما مهم است و کنترل آلایندگی صنایع سنگین به جد پیگیری می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: در راستای طرح جامع، مقدمات لازم برای توسعه منطقه آزاد در قالب توافقات و تفاهم نامه ها در سال گذشته انجام شده است.

سرمیه گذاری ۱۰۰ هزار میلیارد ریالی در حوزه گردشگری ماکو کلید خورد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در ادامه این جلسه گفت:  در موضوع گردشگری نیز تفاهم نامه ۲ هزار میلیاردی با شرکت ماهان داشتیم که پس از مطالعاتی که از سوی این هلدینگ از ظرفیت‌های سد ارس تا بورالان انجام گرفت سرمایه گذاری به ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

وی خاطرنشان ساخت: این شرکت علاوه بر سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد تومانی در حوزه امنیت غذایی و کشاورزی در حوزه گردشگری نیز ورود پیدا می‌کند.

گروسی همچنینبه مردمی سازی اقتصاد اشاره کرد و گفت: مقدمات لازم برای تاسیس شرکت‌های تعاونی سهامی عام انجام شد. در مورد صدور کارت ماکووندی هم اقداماتی انجام دادیم تا از مزایای منطقه بهره‌مند شود لذا در اویل سال این اتفاق  رقم خواهد خورد تا شاهد رشد اقتصادی منطقه باشیم.

نواقص فرودگاه ماکو برای افزایش پروازها برطرف شد

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: فرودگاه ماکو فاقد لایتینگ بود و پرواز در شب مقدور نبود همچنین در خصوص مخزن سوخت نیز مشکل داشتیم که سال گذشته برطرف شد.

وی ادامه داد: طی قرارداد با شرکت هواپیمایی ماهان، پروازهای این شرکت  در سال جدید با توجه به تجهیز فرودگاه به لایتینگ برقرار می شود.

گروسی با تاکید بر اینکه در کنار بحث مردمی سازی اقتصاد، زیرساخت‌ها نیز باید فراهم شود بیان داشت: بزرگ‌ترین منطقه آزاد کشور بدون وجود زیرساخت نمی تواند توسعه پیدا کند.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches