×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۲۳ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
حمایت از تولید دانش بنیان، صادرات محور در صدر فعالیت‌های بانک صنعت‌ومعدن

اقتصادتهران: با نام گذاری سال ۱۴۰۰ به عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها از سوی مقام معظم رهبری، جهتگیری برنامه‌های تولیدی و توسعه‌ای کشور مشخص شد. این نامگذاری حاکی از توجه ویژه مقام معظم رهبری به حمایت از تولید و افزایش تولید ملی و شکوفایی صنعت کشور است. بانک صنعت و معدن نیز همچون سال‌های گذشته با انگیزه و اراده جدی در مسیر تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری و در راستای تحقق این مهم و فراهم نمودن بستر مناسب برای افزایش سطح تولید و اشتغال کشور و رفع موانع موجود گام برمی دارد و سیاست‌های اعتباری، تسهیلاتی و عملیاتی خود را در این راستا تدوین نموده است؛ در این خصوص روابط عمومی بانک صنعت و معدن با دکتر حسین مهری مدیرعامل بانک به گفتگو نشسته است که بخشی از آن در ادامه می‌آید:

به عنوان مدیرعامل بانک صنعت و معدن آیا از عملکرد بانک در سال ۹۹ راضی هستید؟ در سالی که گذشت، چه موفقیت هایی حاصل شد و چه چالش‌ها و مشکلاتی را پشت سر گذاشتید؟

با فرارسیدن سال ۱۴۰۰ همه ما امیدواریم که همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی امسال را سال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” نامگذاری نموده اند، در سایه عنایات خداوند متعال بر موانع داخلی و همچنین کارشکنی های دشمنان غلبه نماییم و در شرایط اقتصادی و وضعیت تولید و صنعت کشور شاهد موفقیت های بیشتر و دستاوردهای چشمگیر تری باشیم.

سال گذشته سال جهش تولید نام داشت و ما شاهد آن بودیم که علی رغم موانعی که وجود داشت، بانک صنعت و معدن موفق شد پروژه های بسیاری را تأمین مالی نماید به طوری که کمتر طرح صنعتی یا معدنی را می توان یافت که رد پایی از بانک صنعت و معدن و مشارکت این بانک در آن نباشد. در سال ۹۹ در مجموع در حدود ۲۷۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد و ضمن حفظ اشتغال واحدهای موجود، موجبات اشتغال ۷۸۰۴ نفر به صورت مستقیم فراهم شد.

در سال ۹۹ تعداد ۲۲ طرح بزرگ با اشتغالزایی ۴۹۰۰ نفر که ۱۴ طرح آن توسط رییس جمهور، یک طرح توسط معاون اول رییس جمهور، ۲ طرح توسط معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، ۴ طرح توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و یک طرح توسط رییس بنیاد مستضعفان به بهره برداری رسیدند؛ در مجموع ۳ میلیارد دلار تسهیلات ارزی و ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات ریالی دریافت کردند و این کار در حالی صورت گرفت که به لحاظ تحریم های ظالمانه اقتصادی، بانک برای تأمین منابع بسیار در مضیقه بود اما با حمایت های دولت و تلاش تمامی همکاران این امر محقق شد و همچنین در شاخص های مهمی مانند وصول مطالبات رشد ۱۳۹ درصدی، در گشایش اعتبارات اسنادی رشد ۱۳۹ درصدی و در صدور ضمانت نامه های ریالی شاهد رشد ۱۳۰ درصدی بودیم.

در سال گذشته علاوه بر افزایش بی سابقه تحریم های اقتصادی، شیوع ویروس کرونا بر فضای تولیدی کشور تاثیرگذار بود، بانک صنعت و معدن برای حمایت از بخش تولید چه اقداماتی را انجام داد؟ برنامه شما برای سال ۱۴۰۰ در این خصوص چیست؟

با شیوع ویروس کرونا بانک صنعت و معدن حمایت از واحدهای دارای محصولات مرتبط با مبارزه با بیماری کوید ۱۹ را آغاز کرد و از همان اواخر سال ۹۸ تا پایان سال ۹۹ به ۳۸ شرکت مبلغ ۸۹۱۶ میلیارد ریال تسهیلات که بیشتر شامل تسهیلات سرمایه در گردش بود، اعطا کرد و از طرفی در بخش خدمات بانکی و بانکداری شرکتی، ابزارهای خدمات نوین و اینترنتی خود را گسترش داد تا در شرایطی که محدودیت تردد به شعب بانکی وجود دارد، مشتریان به سهولت بتوانند نیازهای خود را مرتفع سازند.

امسال نیز حمایت از واحدهای صنعتی دارای محصولات مرتبط در حوزه بهداشتی، دارویی و درمانی ادامه خواهد یافت و بخشی از منابع این بانک به طور خاص به این مقوله اختصاص خواهد یافت.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false