×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
حضور بیش از ۵۰ نهاد در بیست‌وپنجمین همایش ارگان‌های دریایی کشور

اقتصادتهران: مدیرکل امور دریانوردان و سازمان‌های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: بیش از ۵۰ نهاد و ارگان دریایی دولتی و غیر دولتی در بیست و پنجمین همایش ارگان های دریایی کشور در بندرچابهار حضور دارند.

به گزارش ایرنا، علی اکبر مرزبان روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: گرامی داشت حادثه نفتکش سانچی و برگزاری میزگردهای تخصصی توسعه حمل و نقل دریایی (ایمنی و امنیت دریانوردی) و لجستیک بندری و نقش بخش خصوصی در توسعه دریایی کشور در دستور کار این همایش در نخستین روز است.

مسئول دبیرخانه هماهنگی ارگان های دریایی کشور بیان کرد: سومین میزگرد تخصصی که در صبح روز دوم برگزار می شود مربوط به حفظ محیط زیست دریایی بر اساس توسعه پایدار است و در حاشیه همایش سه برنامه مربوط به فرصت‌های سرمایه گذاری بندرشهید بهشتی چابهار، عملیات شناورسازی شناورهای مغروق و بازدید از فاز اول توسعه بندرشهید بهشتی چابهار از برنامه‌های این همایش است.

مدیرکل امور دریانوردان و سازمان های تخصصی بین المللی سازمان بنادر و دریانوردی یادآور شد: اهمیت اقتصادی توسعه بندر چابهار برای کسی پوشیده نیست و سازمان بنادر ودریانوردی در تلاش است همزمان با این همایش فرصت های سرمایه گذاری شرکت‌های بخش خصوصی را در این بندر اقیانوسی ایران فراهم کند.

مرزبان اظهار داشت: ارگان ها و نهادهای دولتی و غیردولتی دریایی با توجه به طیف مختلف فعالیت های مستقیم و غیرمستقیم آنها در دریا و با یکدیگر؛ برای سازمان بنادر به عنوان مرجع دولتی و حاکمیتی اهمیت زیادی دارد و در این همایش بسیاری از مسایل و چالش‌های فراروی ارگان‌های دریایی کشور به بحث و بررسی گذاشته می شود تا شاهد هماهنگی های تمام ارگان های فعال در حوزه بندری و دریایی کشور باشیم.

وی در خصوص ماهیت برگزاری همایش هماهنگی ارگان های دریایی کشور، بیان کرد: در سال ۶۸ همایش ارگان های دریایی کشور آغاز شد که اقدامی بسیار هوشمندانه بود، آن زمان مسئولان ارگان‌های دریایی به این نتیجه رسیدند که برخی مسایل حوزه بندری و دریایی وجود دارد که برای نظام بخشی و ساماندهی مسائل و مشکلات، نیازمند هماهنگی در قالب همایشی بزرگ است. به همین خاطر برگزاری آن با تایید دبیرخانه دائمی هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور و شورای مدیران ارشد ارگان های دریایی کشور همه ساله ادامه داشته است.

دبیر بیست و پنجمین همایش ارگان‌های دریایی کشور نیز با بیان این که توسعه پایدار دریا محور از مهم ترین اولویت های اقتصادی است، گفت: برگزاری این همایش فرصت مناسبی برای معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه دریایی کشور است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false