×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
جزئیات پیشنهاد بیمه‌های بازرگانی به دولت روحانی

فعالان و مسئولان صنعت بیمه کشور می گویند در صورتی که دولت تدبیر و امید از بیمه‌های بازرگانی بخواهد، آنها می‌توانند با ارائه پوشش‌ها و خدمات بیمه درمان، بازار انحصاری بیمه درمان تامین اجتماعی را بشکنند.

به گزارش مهر، طبق اصل ۲۹ قانون اساسی یکی از وظایف اصلی دولت ها تامین حداقل هایی برای بیمه های اجتماعی است و دولت ها ارائه خدمات بیمه ای به آحاد مردم جامعه را در دستور کار خود قرار می دهند.

این امر در کشور ما از طریق سازمان تامین اجتماعی به صورت کاملا انحصاری صورت گرفته و در اصل ارائه خدمات بیمه درمان در کشورمان منحصرا توسط این سازمان صورت می گیرد، این در حالی است که در حال حاضر شرکت های بیمه بازرگانی در ایران اعم از خصوصی و یک شرکت بیمه دولتی به ۲۷ شرکت می رسد.

در عین حال شرکت های بیمه بازرگانی فعال در سطح کشور، از توان بالایی برای پوشش های مختلف بیمه ای برخوردار هستند، به طوریکه بسیاری از آنها به ویژه چند شرکت بزرگ بیمه ای کشور ارائه خدمات بیمه تکمیل درمان را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داده اند.

گرچه نمی توان انتظار داشت که شرکت های بیمه بازرگانی تمام خدمات بیمه ای را ارائه دهند چون دولت نیز باید وظیفه قانونی خود را انجام دهد، اما با توجه به اینکه ارائه خدمات بیمه درمان به صورت انحصاری درآمده، این سازمان وظیفه خود را به بهترین شکل انجام نمی دهد و بسیاری از داروها و هزینه های تامین درمان از سوی این سازمان دولتی به درستی تامین نمی شود.

این در حالی است که بسیاری از افرادی که خود را تحت پوشش این سازمان قرار داده اند، انتظاراتی فراتر از این دارند و معتقدند گرچه مبالغی را برای روزهای بازنشستگی خود در این نهاد دولتی پس انداز می کنند اما ارائه خدمات به آنها در مواقع لزوم به درستی صورت نمی گیرد.

فعالان و مسئولان صنعت بیمه کشور می گویند که در صورتی که دولت تدبیر و امید از بیمه های بازرگانی بخواهد، آنها می توانند این خدمت را به مردم ارائه دهند و بازار انحصاری بیمه درمان تامین اجتماعی را بشکنند.

جواد سهامیان مقدم مدیرعامل بیمه ایران در گفتگو با مهر در اینباره گفت: دولت ها ارائه بیمه های تامین اجتماعی برای کلیه مردم را در برنامه ریزی های خود مدنظر قرار می دهند و نمی توان انتظار داشت که کلیه خدمات بیمه ای توسط بیمه های خصوصی و دولتی ارائه شود.

وی با اشاره به بودجه و توانمندی بخش تامین اجتماعی نسبت به بیمه درمان تصریح کرد: گرچه می توان از بیمه های تجاری در این زمینه بهره گرفت.

سهامیان مقدم افزود: اینکه شرکت های بیمه بازرگانی برای اجرای این کار توانمندی لازم را دارند، بستگی به ساختارهای آنها از جمله نیروی انسانی، توانمندی فکری و فنی، سرمایه و ذخایر و غیره دارد.

مدیرعامل بیمه ایران با ذکر این مطلب که توانایی شرکت های بیمه در حد و اندازه امکانات، شبکه، اکچوئری و غیره آنها است عنوان کرد: از مهم ترین شاخصه ها در این زمینه بحث نیروی انسانی متخصص است و باید با جدیت به آن پرداخته شود، زیرا نیروی انسانی بیمه های بازرگانی به اندازه کافی نیست.

وی خاطرنشان کرد: به هر حال باید سیاست های دولت جدید را ببینیم و اگر سیاست ها اجرای این برنامه را مورد توجه قرار دهد، شرکت های بیمه بازرگانی می توانند و قادر به اجرای چنین برنامه ای هستند.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches