×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۸ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
جدال کارمند بانک ملت با سارق مسلح

دزد مسلح نقابدار با دیدن کارمند تنهای بانک ملت شعبه شهید حسینی شهرستان رفسنجان در استان کرمان، به قصد سرقت وارد آنجا شد که در پی جدال ۱۰ دقیقه‌ای با کارمند شجاع، ناکام ماند و دستگیر شد.

سردار حسین چناریان، فرمانده انتظامی استان کرمان در این باره گفت: ساعت هفت و ۴۵ دقیقه روز یکشنبه ماموران کلانتری مرکزی در شهرستان رفسنجان هنگام گشتزنی در سه راهی شهید چمران این شهر، از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع یافتند مرد مسلحی به قصد سرقت وارد بانک ملت شعبه شهید حسینی این شهر شده و جان کارکنان آنجا در خطر است.

وی افزود: ماموران به سرعت به محل حادثه اعزام و با ورود به بانک متوجه شدند، کارمند بانک همراه رئیس خود و تعدادی از همسایه ها سارق را پیش از اجرای نقشه سرقت دستگیر کرده و دست و پایش را بسته اند.

دستگیری سارق از سوی کارمند بانک

فرمانده انتظامی استان کرمان یادآور شد: متهم که از او یک قبضه سلاح کلت و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و توقیف شده بود، به پلیس آگاهی رفسنجان انتقال یافت.

ابتدا با تحقیق از کارمند بانک معلوم شد او در پی جدال با سارق و به خطر انداختن جان خود، متهم را خلع سلاح کرده و به دام انداخته و بلافاصله با به صدا در آوردن زنگ خطر بانک که به سامانه پلیس متصل بوده، ماموران را از وقوع سرقت مطلع کرده است.

چناریان خاطرنشان کرد: در تحقیق از دزد مسلح نیز وی به دزدی مسلحانه از بانک اعتراف و عنوان کرد چندی پیش ورشکسته شده و به دلیل بدهی و مشکلات مالی تصمیم گرفته از بانک سرقت کند. به همین منظور سلاحی تهیه کرده و روز حادثه صورتش را با جوراب زنانه پوشانده و کلاه کاسکت به سر، وارد بانک شده و مرد کارمند را تهدید کرده که با هوشیاری و شجاعت وی در سرقت ناکام مانده و دستگیر شده است.

وی افزود: در پی اظهارات اولیه متهم، برای او قرار قانونی صادر شد. تحقیق تکمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر جرایم احتمالی اش ادامه داد.

در پی اقدام شجاعانه این کارمند بانک، درصدد بودیم با او گفت وگو کنیم، اما فرصتی پیش نیامد با این حال حیدری، رئیس بانک ملت شعبه شهید حسینی شهرستان رفسنجان درباره اقدام شجاعانه کارمند خود که باعث دستگیری دزد مسلح شده بود، به خبرنگار ما گفت: روز حادثه وقتی وارد بانک شدم، دو نفر از کارمندان، تازه آمده و کارشان را شروع کرده بودند و چون قرار بود یکی از آنها به یک آزمایشگاه برود، تصمیم گرفتم من او را با خودرویم به مرکز درمانی برسانم و خودم بازگردم.

وی افزود: ۱۰ دقیقه ای از خارج شدنم از بانک نگذشته بود که کارمندم وطن پرست با من تماس گرفت و اطلاع داد مردی قصد دزدی مسلحانه از بانک را داشته که موفق نشده و اکنون او را به کمک همسایه ها دستگیر کرده است. من نیز بلافاصله به بانک بازگشتم و متوجه شدم سارق به دام افتاده است.

تهدید سارق به کشتن کارمند بانک

حیدری خاطرنشان کرد: مرد سارق با تهدید سلاح کلت، ازکارمندم به نام وطن پرست خواسته بود، پول و چک های موجود در گاوصندوق را در اختیارش قرار دهد؛ اما او با زیرکی و درایت زنگ خطر بانک را به صدا در آورده و سعی کرده تا پیش از حضور پلیس، با عملیات روانکاوانه مانع از سرقت از سوی متهم شود و او را وادار به تسلیم شدن کند، اما مرد مسلح با قرار دادن سلاح کلت روی شقیقه همکارم، از او می خواهد هرچه زودتر پول ها را به وی تحویل دهد.

حیدری ادامه داد: اما همکارم با به خطر انداختن جان خود و اقدامی شجاعانه، متهم را برای گرفتن پول ها به پشت پیشخوان می کشاند و همان لحظه با سارق درگیر می شود.

اقدام شجاعانه برای خلع سلاح کردن متهم

وی خاطرنشان کرد: این جدال ۱۰ دقیقه طول می کشد و کارمند شجاع موفق به خلع سلاح کردن مرد سارق می شود. در همین موقع دو نفر از کارگران شهرداری که با مشاهده درگیری درون بانک، به کمک تعدادی از مغازه داران وارد بانک می شوند و دست و پای دزد را می بندند. به این ترتیب این کارمند فداکار مانع از سرقت هشت میلیون تومان موجود در بانک از سوی سارق می شود.

رئیس بانک ملت شعبه شهید حسینی رفسنجان با اشاره به این که شجاعت این کارمند قابل قدردانی است، خاطرنشان کرد: این موضوع را به مسئولان دفتر مرکزی بانک ملت در تهران گزارش کرده ایم تا به صورت شایسته از این کارمند فداکار قدردانی شود. البته در شعبه بانک خودمان نیز به طور شایسته بابت این کار بزرگ از وی قدردانی خواهیم کرد.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches