×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
ثبت رکورد حق بیمه تولیدی ۱۷هزار میلیارد تومانی بیمه دانا در ۴ ماه

اقتصادتهران: شرکت بیمه دانا، حق بیمه تولیدی شرکت متبوع خود از ابتدای سالجاری را ۱۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و اظهارداشت: بخش اعظم حق بیمه تولیدی شرکت در سالجاری مربوط به رشته بیمه درمان بوده اما سیاست بیمه دانااین است که بدون حاشیه سود بیمه نامه درمان صادر نمی‌کند.

به گزارش اقتصادتهران، رضا جعفری، مدیرعامل شرکت بیمه دانا در نشستی شرکت بیمه دانا، با بیان اینکه در سال گذشته کسری ذخایر این شرکت جبران شده است، گفت: فعالیت‌های عملیاتی و غیرعملیاتی بیمه دانا در دوره مالی ۱۴۰۱ باعث شدکه تراز این شرکت مثبت شود.

وی، افزود: ذخایر خسارت معوق شرکت بیمه دانا در سال ۱۴۰۰حدود ۲٫۳۰۰ میلیارد تومان بود که پایان سال ۱۴۰۱ به حدود ۵ هزار میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا، با اشاره به سود عملیاتی یک هزار میلیارد تومانی این شرکت در سال گذشته، گفت: بخش زیادی از سود عملیاتی شرکت برای جبران کسری ذخایر گذشته منتقل شد و همین موضوع باعث شد تا در سال گذشته سود عملیاتی کمتری داشته باشیم.

جعفری، اذعان داشت که بیشترین سود شرکت بیمه دانا در سال گذشته از محل غیر عملیاتی به میزان ۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا، در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه “چرا سهامداران شرکت بیمه دانا در سال گذشته بدون دریافت سود نقدی از مجمع خارج شدند، گفت: این شرکت از یک دوره زیان و کسری ذخایر سنگین به یک دوره طلایی رسیده بنابراین قرار نیست که به یکباره همه منابع نقدی شرکت خارج شود.

جعفری، افزود: از سهامداران شرکت بیمه دانا درخواست شد تا هر آنچه که به عنوان سود انباشته می‌ماند برای اصلاح ساختار سرمایه شرکت به افزایش سرمایه اختصاص یابد که به تایید سهامداران در مجمع رسید، از سوی دیگر زیان انباشته شرکت هم ۲٫۸۰۰ میلیارد تومان بود.

وی، بااشاره به برنامه راهبردی ۳ ساله شرکت بیمه دانا، گفت: در حالیکه در سال دوم برنامه شرکت قرار داریم نمی توان حجم کلانی پول از شرکت خارج کرد و باز در سال سوم تجربه زیان تلخ گذشته را تجربه کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا، اظهار داشت: تردیدی نیست که در دوره جاری شرایط این شرکت بسیار خوب است و حتما کام سهامداران با دو پدیده خیلی خوب مالی شیرین خواهد شد و حاشیه سود خوبی از محل سود انباشته توزیع خواهد شد.

به گفته جعفری، حق بیمه تولیدی شرکت بیمه دانا از ابتدای سالجاری تا به امروز به رقم ۱۷ هزار میلیارد تومان رسیده و پیش بینی می شود که این شرکت در نیمه نخست امسال به رقم یکساله سال گذشته برسد و افزود: البته بخش اعظم این حق بیمه تولیدی مربوط به رشته بیمه درمان است اما دیگر بدون حاشیه سود بیمه درمان صادر نخواهیم کرد.

وی،اذعان داشت که درابتدا تصمیم به چشم پوشی از پرتفوی رشته بیمه نامه درمان داشته‌اند اما با بررسی‌های انجام شده به این نتیجه رسیده‌اند که شرکت بیمه دانا مزیت‌ها و زیرساخت‌های خوبی در حوزه رشته بیمه درمان دارد و می تواند ضمن کسب سود خدمات اجتماعی خوبی را ارائه دهد.

مدیرعامل شرکت بیمه دانا، از تشکیل یک کمیته فنی درشرکت متبوع خود خبرداد و افزود: تمامی قراردادها بدون استثنا در این کمیته بررسی می شوند و در همین راستا بعضی از قراردادهای زیان ده از شرکت خارج شد.

جعفری، افزود: در سایر قراردادها هم نرخ فنی و مبتنی بر مدیریت ریسک داده می شود به همین دلیل مطمئن هستیم که ضرایب و نسبت‌های خسارت کمتر از متوسط صنعت بیمه است و حتما یک حاشیه سود مناسب را برای شرکت خواهد آورد.

 

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches