×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۴ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
تکمیل و تامین مالی پروژه های نیمه کاره در دستور کار ۱۴۰۰

اقتصادتهران: با سیاست های اتخاذ شده در بانک توسعه صادرات ایران، پروژه هایی چون پتروشیمی گچساران، فولاد جهان آرا، آریا بنادر (توسعه بندر چابهار) و خط انتقال برق ایران و ارمنستان تا قبل از پایان ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

به گزارش اقتصادتهران، علی صالح آبادی، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران تکمیل پروژه های نیمه تمام را از اولویت های این بانک توسعه ای در سال جدید عنوان کرد و گفت: منابع کافی برای تکمیل هرچه سریعتر پروژه های نیمه تمام در کشور در دسترس بانک قرار دارد.

بر اساس گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران، علی صالح آبادی اظهار داشت: پیش بینی می شود با سیاست های اتخاذ شده در بانک توسعه صادرات ایران، پروژه هایی چون پتروشیمی گچساران، فولاد جهان آرا، آریا بنادر (توسعه بندر چابهار) و خط انتقال برق ایران و ارمنستان تا قبل از پایان ۱۴۰۰ به بهره برداری برسد.

وی افزود: با تامین مالی ۱۳۰ میلیون یورویی بانک توسعه صادرات ایران، پروژه فولاد کاوه جنوب کیش در دو بخش توسعه تولید شمش فولاد و آب شیرین کن به اتمام رسید همچنین پروژه فولاد اردکان نیز با تامین مالی بالغ بر ۴۶ میلیون یورو سال گذشته به بهره برداری رسید.

صالح آبادی اظهار داشت: فولاد جهان آرا با ۱۵۹ میلیون یورو، پروژه خط انتقال برق ایران و ارمنستان با ۹۰ میلیون یورو، پتروشیمی سلمان با ۱۲۰ میلیون یورو، فولاد آلیاژی با ۱۱۸ میلیون یورو بخشی از پروژه هایی هستند که بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی کرده است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران با اعلام اینکه این بانک در حوزه منابع و مصارف تعادل مطلوبی دارد، گفت: خوشبختانه به هیچ عنوان در منابع ارزی و ریالی با کسری مواجه نیستیم و آمادگی داریم صادرکنندگان را در دو بخش ارزی و ریالی در حوزه های طرح و سرمایه در گردش با نرخ های ترجیحی تامین مالی کنیم.

صالح آبادی با ذکر این مهم که در تامین مالی مشتریان محدودیتی نداریم، اذعان داشت: هر صادرکننده ای با ارائه صورت های مالی و میزان صادرات خود می تواند بدون هیچ محدودیتی از تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران برخوردار شود.

وی با اعلام تداوم سیاست حمایت از شرکت های دانش بنیان بدون محدودیت توسط بانک توسعه صادرات ایران، گفت: شرکت های دانش بنیان با تسهیلات ۱۲ درصدی بانک توسعه صادرات ایران تامین مالی می شوند؛ البته الزامی به صادراتی بودن شرکت های دانش بنیان برای دریافت تسهیلات وجود ندارد و تنها با معرفی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این تسهیلات در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار خواهد گرفت.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false