×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
تولید ۴۸ میلیون متر مکعب گاز شیرین از فاز ۱۳ پارس جنوبی

اقتصادتهران: مدیر پالایشگاه یازدهم مجتمع گاز پارس جنوبی گفت:‌ میزان خوراک دریافتی فاز ۱۳ در ۶۰ روز گذشته، روزانه به طور میانگین نزدیک به ۴۸ میلیون متر مکعب بوده است.

به گزارش اقتصادتهران از شرکت ملی گاز ایران، مسعود زردویان، مدیر هماهنگی و نظارت بر تولید شرکت ملی گاز ایران از پالایشگاه‌های ۱۳، ۲۲ و ۲۴ بازدید و نشستی با مدیران سایت دو پارس جنوبی برگزار کرد. در این جلسه مدیران پالایشگاه‌های یازدهم و دوازدهم به ارائه گزارش از آخرین وضعیت پالایشگاه پرداختند و در خصوص محدودیت‌ها و راهکارهای بهبود تولید این پالایشگاه‌ها توضیحاتی ارائه کردند.

محمد سعیدیان مدیر پالایشگاه یازدهم در این نشست با بیان اینکه هم‌اکنون فاز ۱۳ خوراک خود را از ۳ سکوی خود و IGAT۵ تأمین می‌کند؛ اظهار داشت: در ۶۰ روز گذشته  به طور میانگین روزانه حدود ۳۴ میلیون متر مکعب خوراک از سکوها دریافت شده است.

وی میزان خوراک دریافتی از IGAT۵ در این بازه را روزانه حدود ۱۴ میلیون متر مکعب عنوان کرد و گفت: میزان خوراک دریافتی فاز ۱۳ در این بازه روزانه به طور میانگین نزدیک به ۴۸ میلیون متر مکعب بوده است.

سعیدیان در ادامه گفت: در بیشترین روز نیز فاز ۱۳ تا ۳۶ میلیون متر مکعب خوراک از سکوها و بیش از ۳۲ میلیون متر مکعب از از IGAT۵ دریافت کرده است.

وی بیشترین خوراک دریافتی در یک روز توسط پالایشگاه یازدهم را حدود ۵۳ میلیون متر مکعب عنوان کرد و اظهار داشت: با دریافت این میزان خوراک بیش از ۴۸ میلیون متر مکعب گاز و حدود ۵۵ هزار بشکه میعانات گازی در فاز ۱۳ تولید شده است.

سعیدیان بیشترین میزان تولید اتان توسط این فاز را هزار و ۵۴۰ تن عنوان کرد و گفت: بیشترین تولید پروپان یک هزار و ۳۰۰ تن و بوتان ۸۰۰ تن بوده است.

سعیدیان با بیان اینکه ۱۵۰ تن سولفور مایع نیز در حداکثر تولید پالایشگاه تولید شده است، اظهار داشت: با تأمین مناسب خوراک پالایشگاه فاز ۱۳ این آمادگی را دارد که در حداکثر توان تولیدات خود را صادر کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false