×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
true
true
تولید کاتد مس رشد ۳۵ درصدی را ثبت کرد

اقتصادتهران: آمار عملکرد دو ماهه امسال نشان می دهد که تولید کاتد مس با رشد ۳۵ درصدی نسبت به مدت مشابه پارسال به رقم ۴۵ هزار و ۱۴۴ تن رسید.

تولید کاتد مس در اردیبهشت ماه امسال در واحدهای سرچشمه و میدوک (کرمان) در مجموع ۲۳ هزار و ۴۳۷ تن بود که در مقایسه با ماه مشابه پارسال رشد ۲۲ درصدی دارد.

همچنین مجموع تولید آند مس در واحدهای سرچشمه و خاتون آباد (کرمان) در مدت ۲ ماهه نخست امسال به رقم ۵۷ هزار و ۸۶۶ تن رسید که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۲۸ درصدی را نشان می‌دهد.

سرچشمه و خاتون آباد در اردیبهشت ماه ۹۸ در مجموع ۲۶ هزار و ۵۹۸ تن آند مس تولید کردند که در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ رشد ۳۰ درصدی دارد.

کنسانتره مس تولیدی در واحدهای یاد شده، در ۲ ماهه امسال به ۲۰۳ هزار و ۷۲ تن رسید و نسبت به ۲ ماهه نخست پارسال افت پنج درصدی دارد، علاوه براین در اردیبهشت ماه ۹۸ نیز کنسانتره مس ۱۰۰ هزار و ۹۱۰ تن تولید شد که افت چهار درصدی نسبت به ماه مشابه در سال ۹۷ داشت.

میزان استخراج سنگ سولفیدی مس هم در معادن میدوک، سرچشمه و سونگون (آذربایجان شرقی) در ۲ ماهه امسال به میزان ۹ میلیون ۵۵۴ هزار و ۶۳۰ تن رسید که نسبت به ۲ ماهه پارسال بدون تغییر است و میزان استخراجی از معادن مزبور در اردیبهشت ماه ۹۸ برابر با چهار میلیون و ۸۲۵ هزار و ۱۵۲ تن شد که رشد ۲ درصدی نسبت به ماه مشابه پارسال دارد.

مولیبدن تولیدی در واحد تغلیظ سرچشمه و سونگون ۲ ماهه امسال به رقم یک هزار و ۴۴۷ تن رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال ۳۱ درصد رشد را ثبت کرد، واحد های یاد شده در اردیبهشت ۹۸ به میزان ۷۳۱ تن مولیبدن تولید داشتند که رشد ۱۸ درصدی در مقایسه با ماه مشابه در سال ۹۷ دارد.

سال ۹۶ صنعت مس بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال برنامه فروش را تحقق بخشید و در سال ۹۷ پیش بینی دستیابی به فروش ۹۵ هزار میلیارد ریال را ترسیم کرده بود.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false