×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۰ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
تهیه ۲۰ سند توسعه برای ۲۰ محله جنوب تهران تا پایان سال

اقتصادتهران: شهردار منطقه ۲۰ از تدوین سند توسعه محلات این منطقه با رویکرد استفاده از ظرفیت مشارکت های مردمی تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۰ فرهاد افشار در جلسه ای که با حضور مدیران دفاتر تسهیلگری نوسازی بافت فرسوده منطقه ۲۰ برگزار شد، گفت: بر اساس ابلاغ و مصوبه سیاست گذاری شورای اسلامی شهر تهران، برنامه سوم توسعه شهر تهران در سطوح مختلف شهر، منطقه و محله تدوین و اجرا خواهد شد که در این راستا سند توسعه محلات منطقه ۲۰ نیز در دستور کار قرار گرفته است.

افشار با اشاره به اینکه دفاتر نوسازی بافت فرسوده محلات که امروز به عنوان دفاتر تسهیلگری نوسازی بافت فرسوده محلات معرفی می شوند شناخت خوبی از موقعیت های محلی دارند و گزینه مناسبی برای تدوین سند توسعه محلات هستند، افزود: برای تهیه این سند برای ۲۰ محله منطقه، از ظرفیت سرمایه های اجتماعی نظیر مردم محلی، معتمدین و سازمان های اجتماعی از جمله شورایاران استفاده خواهد شد و تا پایان سال آماده اجرا می شود.

وی ادامه داد: افزایش حس تعلق محلی و ارتقاء رضایت مردم از مهمترین پیامدهای بهره گیری از ظرفیت مشارکت مردمی است و از این طریق علاوه بر اینکه امور با سرعت و کیفیت بهتری پیش می روند، احساس هویت محله ای مردم نیز تقویت خواهد شد.

افشار گفت: در بحث تدوین سند توسعه محلات ۲۰ گانه منطقه، دو مولفه احصاء مشکلات و ارائه راهکارهای عملیاتی مطرح است که امیدواریم این روند طبق تقویم زمانی مشخص پیش برود و تا پایان سال این سند آماده اجرا شود.

وی با اشاره به اینکه ۳ دفتر تسهیلگری نوسازی بافت فرسوده، محلات منطقه ۲۰ را پوشش می دهند، افزود: برای سرعت بخشیدن به امور هماهنگی های لازم با سرمایه های اجتماعی و ظرفیت های مردمی محلات انجام می شود تا در کوتاهترین زمان، برنامه ای با کیفیت مناسب تهیه شود.

افشار تسریع تخریب و نوسازی بافت فرسوده منطقه ۲۰ را از دیگر ماموریت های دفاتر توسعه محلات برشمرد و گفت: به زودی با استفاده از این ظرفیت توانمند، سند راهبردی با افق سه ساله برای نوسازی بافت فرسوده تعریف می کنیم و به اجرا درمی آوریم.

شهردار منطقه ۲۰ ابراز امیدواری کرد که با تدوین، تصویب و اجرای سند توسعه محلات ۲۰ گانه منطقه ۲۰ زیست پذیری و شهروندمحوری این منطقه ارتقای چشمگیری پیدا می کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false