×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
تمرکز اقدامات مسئولیت اجتماعی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران بر توسعه آموزش

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال ۱۴۰۲ کمکی بلاعوض برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه‌تمام در مناطق محروم به ویژه استان سیستان و بلوچستان به ارزش ۳۴۰ میلیارد ریال انجام داد و در ساخت دو مدرسه در مناطق محروم به ارزش ۲۰ میلیارد ریال مشارکت کرد.

به گزارش اقتصادتهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی قرض‌الحسنه، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌عنوان نخستین و بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور، تمام تسهیلات خود را در چارچوب عقد قرض‌الحسنه پرداخت می‌کند و از این حیث منجر به رقم خوردن یک خیر جمعی در کشور و تأمین مالی ارزان‌قیمت اشخاص حقیقی و حقوقی می‌شود. موضوعی که با استقبال عمومی گسترده‌ای نیز روبه‌رو شده؛ به‌طوری که تعداد مشتریان این بانک در سال گذشته از مرز ۱۷ میلیون نفر گذشت و آن را در زمره بزرگ‌ترین بانک‌های کشور قرار داد.

افزون بر این، برای دومین سال متوالی است که این بانک بیشترین تعداد تسهیلات را در بین بانک‌های کشور پرداخت کرده است. در حالی تعداد تسهیلات پرداختی بانک در سال ۱۴۰۲ به عدد قابل توجه ۳ میلیون و ۸۵۰هزار فقره رسید که این بانک در سال ۱۴۰۱ نیز با پرداخت بیش از ۳ میلیون فقره، بالاترین عملکرد را در سطح شبکه بانکی کشور از خود بر جای گذاشت.

با این همه، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، افزون بر اینکه خود را نهادی مالی می‌داند، برای خود مسئولیت‌هایی را در حوزه اجتماعی و فرهنگی نیز قائل است. بانک بر همین اساس کوشیده تا به طرق گوناگون از مواردی که به‌نوعی خیر عمومی را در پی دارند، حمایت کند.

بانک مهربانی‌ها در عرصه اجتماعی از باب التیام‌بخشی آلام مردم و همچنین از منظر فرهنگ‌سازی، اقداماتی گسترده انجام داده است. تخصیص بخشی از بودجه تبلیغات و منابع حاصل از دریافت وجه التزام به امور عام‌المنفعه یکی از این اقدامات به شمار می‌رود.

این بانک در سال ۱۴۰۲ کمکی بلاعوض برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه‌تمام در مناطق محروم به ویژه استان سیستان و بلوچستان به ارزش ۳۴۰ میلیارد ریال انجام داد. کمک بلاعوض به سازمان بهزیستی کشور برای تأمین ‌هزینه دارو به مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال یکی دیگر از اقدامات بانک در حوزه مسئولیت اجتماعی به شمار می‌رود.

مشارکت در برگزاری کنگره عظیم اربعین حسینی(ع) به ارزش ۵۰ میلیارد ریال و تهیه بسته‌های معیشتی و ارزاق برای توزیع بین نیازمندان به ارزش ۴۰ میلیارد ریال نیز بخش دیگری از اقدامات بانک در این بخش محسوب می‌شود.

مشارکت در ساخت دو مدرسه در مناطق محروم به ارزش ۲۰ میلیارد ریال، کمک به بازسازی روستاها، مشارکت در تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم کشور و کمک غیرنقدی به معلولان، مؤسسات خیریه و شیرخوارگاه‌ها نیز برخی از اقدامات انجام شده توسط بانک در سال ۱۴۰۲ است.

نخستین و بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور، در سال‌های گذشته نیز برخی اقدامات حوزه مسئولیت اجتماعی را برای نخستین بار انجام داد. تخصیص منابع حاصل از دریافت وجه التزام به حوزه مسئولیت اجتماعی، بیمه ۵۰۰هزار خانه روستایی در ۳ استان محروم، خرید ۲۵هزار قلم تجهیزات مقابله با کرونا به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال و… از جمله اقداماتی است که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران را به پیشگام شبکه بانکی کشور در حوزه مسئولیت اجتماعی تبدیل کرده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches