×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۳۰ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
تلاش بیمه ایران برای گرفتن رای تجدیدنظر دادگاه اروپا

مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به تلاش این شرکت برای گرفتن رای تجدیدنظر دادگاه اروپا پس از رای اولیه خروج از تحریم، گفت: یکی از شرایط گشایش ال‌سی، داشتن بیمه‌نامه است و با رفع تحریم بیمه ایران گشایش ال‌سی تسهیل می‌شود.

جواد سهامیان مقدم در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: اتحادیه اروپا، بیمه ایران را به دلیل وابستگی به دولت و برخی مسائل دیگر تحریم کرد.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران افزود: بر این اساس بیمه‌نامه‌های این شرکت در خارج ایران مورد پذیرش نبود.

وی اضافه کرد: بیمه ایران به دلیل اینکه این تحریم‌ها را ناعادلانه و خصمانه می‌دانست با گرفتن وکیل و پیگیری‌های مستمر رفع تحریم‌ها را دنبال کرد.

سهامیان مقدم تصریح کرد: بیمه ایران یک نهاد مردمی است و یک تشکل و صندوق برای نگهداری پس‌انداز مردم است و ماهیت تعاونی دارد و این تحریم فشاری به مردم محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: خوشبختانه اتحادیه اروپا ادله ما را پذیرفت و تحریم بیمه ایران را در فاز اول برداشت و رأی دادگاه حدود ۲ هفته پیش به دست ما رسید.

به گفته سهامیان با برداشته شدن تحریم می‌توانیم فعالیت‌های بیمه‌ای در خارج ایران داشته باشیم اما پیگیری‌های ما برای گرفتن رأی دادگاه تجدیدنظر کماکان ادامه دارد.

وی گفت: یکی از محدودیت‌های ما در بخش بیمه‌های حمل و نقل و باربری بود، چون زمانی که برای واردات تقاضای ال سی داشتند، یکی از مدارک مورد نیاز گشایش ال‌سی بیمه‌نامه است که باید به کارگزار خارجی ارائه شود تا اجازه ترخیص داده شود که این تحریم رفع شده است.

رئیس شورای عمومی سندیکای بیمه‌گران ایران گفت: با وجود تحریم بیمه ایران و صنعت بیمه با تدابیر به کار گرفته شده توانستیم تحریم را در بعد ملی و شرکتی مدیریت کنیم و نشانه آن این است که هیچ پوشش بیمه داخلی در این مدت روی زمین نماند و بیمه ایران مشارکت جدی در این بخش داشت.

وی در پاسخ به سؤالی درباره فعالیت کنسرسیوم بیمه‌های داخلی بعد از تحریم‌ها گفت: این صندوق مشترک در چند بخش فعالیت می‌کند، ما نیز بخشی از آن را به عهده داریم و امیدواریم تحریم‌ها به طورکلی از اقتصاد کشور برداشته شود.

سهامیان اظهار داشت: درست است که تحریم‌ها ما را با سختی مواجه کرد، اما تجربیات بسیار خوبی را به دنبال داشت و همان‌طور که جنگ یک تجربه گرانقدر برای کشور بود، تحریم‌ها نیز برای ایران آورده‌های زیادی داشت.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches