×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
تفاوت ۲۰ میلیونی هر متر خانه در پایتخت

بر اساس آخرین آمارهای رسمی حداقل قیمت هر متر مربع زیربنای مسکونی در تهران ۲۳ هزار تومان است بر این اساس می توان با حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان یک خانه ۶۰ متری در تهران خریداری کرد.

به گزارش ایسنا، آخرین آْمارها ارائه شده از سوی مرکز آمار ایران از معاملات مسکن در نیمه دوم سال ۹۱، بیانگرافزایش ۴۹٫۵ درصدی قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی و ۳۰٫۲ درصدی اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی در نقاط شهری کشور در نیمه دوم سال گذشته نسبت به نیمه دوم سال ۹۰ است.

بنابراین گزارش حداقل قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی در کشور ۹ هزار تومان بوده است این در حالی است که هر متر خانه در کشور در حداکثر قیمت خود حدود ۲۰ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان معامله شده است.

اما قیمت هر متر خانه در نیمه دوم سال ۹۱ حدود ۲۸٫۵ درصدی نسبت به شش ماهه اول همین سال و نزدیک به ۴۹٫۵ درصد نسبت به نیمه دوم سال ۹۰ یعنی یک سال قبل افزایش یافته است.

بر این اساس ارزان ترین خرید و فرش هر متر زیربنای واحد مسکونی در استان‌های اصفهان و بوشهر با هر متر ۹ هزار تومان بوده که در گران ترین زمان قیمت در این دو استان به ترتیب به بیش از پنج میلیون و ۲۰۰ و یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان رسیده است.

طبق این آمار با وجود اینکه اصفهان و بوشهر در حداقل قیمت خرید هر متر خانه در رده‌های اول در بین استان‌های کشور قرار دارند اما در استان‌های لرستان با حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در استان هرمزگان نیز با حداکثر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌توان هر متر واحد مسکونی را در گرانترین حالت خریداری کرد.

این در حالی است که حداقل قیمت هر متر خانه در لرستان و هرمزگان به ترتیب حدود ۵۰ و ۲۳ هزار تومان است.

اما خانه‌های تهران گرانترین خانه‌های کشور هستند به طوری که هر متر زیر بنای مسکونی در این استان در حداکثر قیمت تا بیش از ۲۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، متوسط نرخ تا دو میلیون و ۹۰۰ هزار و حداقل تا ۲۲ هزار و۵۰۰ تومان معامله شده است.

بر این اساس بین ارزان ترین و گران‌ترین قیمت هر متر خانه در تهران تفاوت حدود ۲۰ میلیون تومانی وجود دارد.

به گزارش ایسنا، مرکز آمار در حالی رقم تعجب بر انگیز ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومانی را برای هر متر زیربنای واحد مسکونی در تهران اعلام می‌کند که معلوم نیست این واحدها متعلق به کدام منطقه در استان تهران بوده است!

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches