×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true

مدیرعامل بانک کارآفرین که یکی از گزینه های احتمالی برای ریاست بانک مرکزی است، گفت: باید هر چه سریعتر به سمت بازار تعادلی حرکت کنیم.

ولی اله سیف مدیرعامل بانک کارآفرین تاکید کرد: باید به سمت بازار تعادلی که در آن نرخ سود بانکی و نرخ ارز توسط بازار تعیین می شود، حرکت کنیم.

وی افزود: برای ایجاد این تعادل در بازار ناگزیریم که به بانک ها اجازه دهیم با یکدیگر رقابت کنند و حتی در تخصیص منابع نیز رقابت داشته باشند.

مدیر عامل بانک کارآفرین در ادامه اظهار داشت: اصولا منابع مالی محدودی که می تواند توسط بانکها تجهیز شود، بایستی به مصرف پربازده ترین پروژه ها برسد. چنانچه در واقع این روش انتخاب شود، از سرمایه های تجهیز شده در نظام بانکی استفاده بهینه شده است، ضمن آنکه سپرده گذار هم به حق خود که حداقل عقب نماندن از نرخ تورم است، می رسد. لذا به نظر می رسد یکی از سیاست هایی که در آینده باید دنبال شود، توجه به این مطلب است منتها شروع آن را باید دقیق و ظریف سازماندهی پیدا کند.

سیف گفت: اگر ما بتوانیم تورم را کاهش دهیم و نرخ سود بانکی را در این سطحی که هم اکنون وجود دارد، حفظ کنیم قطعا خیلی بهتر خواهد بود منتها باید به سمت بازار تعادلی که در آن نرخ سود بانکی و نرخ ارز توسط بازار تعیین می شود، برویم چرا که در آن زمان کسی از رانت ویژه منتقع نمی شود و در صورت تحقق این شرایط همه به نحو مساوی بهره مند خواهند شد.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches