×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۱۸ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
حمایت صندوق کارآفرینی از ۲۰۰ استارتاپ

اقتصادتهران: مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: سه هزار صندوق خرد محلی در روستاهای کشور برای تامین مالی کسب و کارهای کوچک تشکیل شده است و هدفگذاری ما این است که تعداد این صندوق‌ها در سال ۱۴۰۰ به رقم ۵ هزار برسد.

به گزارش اقتصادتهران، اصغرنوراله زاده روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، درباره صندوق‌های خرد محلی، گفت: صندوق پس از انجام مطالعات در زمینه نظام تامین مالی کسب وکارها غیررسمی در سطح بین المللی و داخلی، مدل بومی صندوق‌های خرد محلی را در سال ۱۳۹۳ اجرا کرد.

وی افزود: صندوق‌های خرد محلی در واقع نظامی است که منابع لازم برای کسب و کارهای خرد را در اختیار آنها قرار می‌دهد و چنانچه این کسب و کارها فعالیت مناسبی داشته باشند خط اعتباری بعدی نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید تاکید کرد: صندوق‌های خرد محلی یکی از ابزارهای کارآمد برای توسعه کسب و کار در مناطق روستایی ایجاد نظام تامین مالی مبتنی بر ویژگی‌های بومی منطقه است.

وی اظهارداشت: هم اکنون نزدیک به سه هزار صندوق در سه هزار روستا با مشارکت دستگاه‌های مربوطه از جمله جهاد کشاورزی و بسیج سازندگی راه‌اندازی شده است و پلتفرمی طراحی کردیم که تامین مالی کسب و کارها در آن انجام می‌شود و چنانچه در آینده حمایت‌های مالی بیشتری داشته باشند از آنها انجام می‌شود.

نوراله زاده افزود: این صندوق‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ نفر عضو دارند و زنان بیشترین متقاضیان عضویت در این صندوق‌ها هستند زیرا کسب و کار بسیاری از آنها غیررسمی است و بانک‌ها به عنوان تامین مالی رسمی از آنها حمایت نمی‌کنند.

وی بیان کرد: هدفگذاری ما پنج هزار صندوق در دوره پنج ساله بوده که سه هزار صندوق ایجاد شده و امیدواریم مابقی نیز تا پایان سال ۱۴۰۰ ایجاد شود.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: در سال‌های اخیر با گسترش استارتاپ‌ها در کشور صندوق کارآفرینی امید تصمیم گرفت حمایت مالی از این کسب و کارهای نوین را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: بنابراین تمام استارتاپ‌های متقاضی دریافت تسهیلات از صندوق کارآفرینی امید، درخواست خود را به سازمان فناوری اطلاعات اعلام می‌کنند و این سازمان پس از ارزیابی جنبه‌های تخصصی و فنی، آنها را به صندوق معرفی می‌کند.

نوراله زاده گفت: صندوق عاملیت بررسی مالی استارتاپ‌ها را برعهده دارد و تا کنون تمام استارتاپ‌هایی که توسط سازمان فناوری اطلاعات معرفی شده‌اند را حمایت کرده است.

به گفته وی تا کنون ۲۰۰ استارتاپ برای شروع فعالیت خود از حمایت‌های صندوق کارآفرینی امید بهره‌مند شده‌ است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false