×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
تشکیل کمیته مشترک بخش تعاون و بیمه

اقتصادتهران: نشست مشترک رئیس کل بیمه مرکزی با دبیرکل اتاق تعاون، مدیران عامل اتحادیه ها و کمیسیون ها با هدف بررسی مشکلات و چالش های بیمه ای بخش در اتاق تعاون ایران برگزار شد.

به گزارش اقتصادتهران، ماشاالله عظیمی دبیر کل اتاق تعاون ایران در نشست مشترک با رئیس کل بیمه مرکزی ضمن خیر مقدم، تشکیل کمیته مشترک بخش تعاون و بیمه، پوشش بیمه ای برای بازارسرمایه همچنین مجوز تشکیل یک شرکت ۱۰۰ درصد تعاونی را پیشنهاد داد.

سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در جمع تعاونگران، توضیحات مبسوطی در خصوص وضعیت بیمه و خدمات گسترده بیمه ای ارائه داد و گفت: بیمه با تعاون تعریف می شود چراکه از تجمیع سرمایه های خرد، از خطرات بزرگ جلوگیری می کند. وی افزود: در کشور ضمن نیاز به صنایع مادر، به صنایع کوچک نظیر SME  ها برای ایجاد و گسترش اشتغال نیاز است و مصداق بارز SME  ها تعاونی ها هستند.

وی ادامه داد: از آنجایی که۸ درصد GDP در بخش تعاون است، اتحادیه ها و تعاونی ها می توانند با قدرت با شرکت های بیمه ای مذاکره کنند. وی در بخش دیگری از این نشست، گفت: همکاری در دو بخش بیمه مرکزی و تعاون می تواند توسعه یابد و بسیار علاقمندیم که در زمانی که نرخ ها تعیین می کنیم یا ضریب نفوذ را افزایش می دهیم از اتحادیه ها و تعاونی ها هم کمک بگیریم.

سلیمانی تصریح کرد: نقش بیمه به صورتی است که می تواند تولید، صادرات، ساختمان، خدمات و… را بیمه کرده و از سوی دیگر در بازارسرمایه، بازار پولی و تولید نیز فعالیت کند به طوریکه در حال حاضر ۱۰۰هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بیمه انجام شده است.

وی در توصیه به تعاونگران، گفت: فروشگاه های تعاونی و اتحادیه های می توانند از بیمه اعتباری استفاده کنند.

سلیمانی امیری با استقبال از تشکیل کارگروه مشترک بین اتاق تعاون و بیمه مرکزی، ابراز داشت: این کمیته می تواند مشکلات و چالش های بخش را احصا و راهکارهای متناسب ارائه کند.

در بخشی از این نشست، مشکلات بیمه محصولات کشاورزی مطرح شد، به گفته رئیس کمیسیون کشاروزی و صنایع غذایی اتاق تعاون، ۷۵ درصد تولید محصولات کشاورزی در اختیار بخش تعاون است و تولیدات کشاورزی جزء کالاهی با ریسک بالا محسوب می شود. ارسلان قاسمی ادامه داد: بیمه های تجاری علاقمند به حضور در این بخش نبوده و تنها صندوق بیم محصولات کشاورزی عهده دار بیمه این محصولات است.

سلیمانی با اشاره به بازدید از صندوق بیمه محصولات کشاورزی ابراز داشت: پرتفوی این صندوق حدود ۳هزار میلیارد تومان است که حدودا ۲ درصد از کل پرتفوی صنعت بیمه است. وی ادامه داد: در جهان محصولات کشاورزی زیر نظر بیمه های جنرال(تجاری و عمومی) قرار دارند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false