×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
تشکیل اتاق «ضد ضد تحریم» در سفارتخانه‌های اروپایی و آمریکایی

وزیر نفت با اشاره به تشکیل اتاق «ضد ضد تحریم» در برخی از سفارتخانه‌های اروپایی و آمریکایی در کشورهای خریدار نفت ایران گفت: در چنین شرایطی اقدام متقابل ما تشکیل کارگروه ویژه در وزارت نفت و پیدا کردن مشتری‌های جدید بود تا فروش نفت ایران قطع نشود و موفق هم بودیم.

وزیر نفت در گفت‌وگو با فارس با اشاره با اقداماتی که در طول مدت وزارتش در دولت دهم انجام داد، گفت: مهمترین اولویت کاری من در بدو ورود توسعه میادین مشترک نفت و گاز بود که برای این امر نیز برنامه ریزی لازم صورت گرفته بود.

قاسمی ادامه داد: متاسفانه تنها چند روز پس از ورودم تحریم های خصمانه غرب علیه ایران آغاز شد که این تحریم ها فروش نفت و وجوه حاصل از آن را نشانه گرفته بودند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه در این شرایط تنها اولویت کاریم به ناچار فروش نفت شد تا درآمدهای کشور کاهش نیابد، تصریح کرد: کشورهای اروپایی و آمریکا در سفارتخانه های کشورهای خریدار نفت ایران اتاق های فکر ضد ضد تحریم تشکیل دادند تا به هیچ عنوان نفت ایران به این کشورها وارد نشود.

قاسمی افزود: در چنین شرایطی طبیعی بود که فروش نفت ایران کاهش یابد اما هدف تحریم کنندگان این بود که نفت ایران در هیچ شرایطی صادر نشود،اما در وزارت نفت ایران نیز کارگروهی تشکیل شد تا مشتریهای جدید برای نفت ایران بیابند که در این زمینه تاحدودی نیز موفق بودیم.

وزیر نفت دولت دهم ادامه داد: از طرفی چون نفت ایران در جهان جایگزین ندارد بنابراین کشورهای سنتی خریدار نفت ایران نیز نتوانستند واردات نفت از ایران را صفرکنند به همین دلیل توانستیم تاحد زیادی مشتریان قدیمی خود را نیز حفظ کنیم.

قاسمی خاطرنشان کرد: از این رو تحریم کنندگان بیمه نفتکشهای ایرانی را تحریم کردند که این کار در عرف بین المللی اولین بار بود صورت می گرفت ولی با کمک شرکتهای بیمه داخلی توانستیم این موضوع را کنترل کنیم و صادرات نفت را توسط بیمه های داخلی انجام دهیم و حتی صادرات نفت را با نفتکشهای داخلی انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با ورود دولت جدید در راس امور امیدوارم شرایط فروش نفت ایران بهبود یابد تا دولت بتواند مهمترین اولویت وزارت نفت را که همان توسعه میادین مشترک نفت و گاز است با سرعت بیشتری انجام دهد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches