×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
تشریح خدمات اجتماعی بانک رفاه طی ۹ سال

اقتصادتهران: بانک رفاه کارگران طی ۹ سال گذشته به ویژه در سال جاری که با سیل همراه شد، خدمات گسترده ای را در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی انجام داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، مسئولیت اجتماعی امروزه نقش ارزشمندی در بنگاه‌های اقتصادی ایفا می‌کند. مدیران با وظیفه پویا و چالش برانگیزی در زمینه استانداردهای اخلاقی، اجتماعی مواجه‌اند. مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها بر مسائل مهمی از جمله حفاظت محیط زیست، فعالیت‌های خیرخواهانه، پاسخگویی مناسب به شکایت مشتریان، توجه به منافع خریداران، اخلاق، امنیت، آموزش و … تاکید دارد. شرکت‌هایی که با جدیت استانداردهای مسئولیت اجتماعی را می‌پذیرند، شاهد توفیق و ارتقای عملکرد مالی خود خواهند بود و خواهند توانست اعتماد مردم و بازار را نسبت به محصولاتشان جلب کنند. همچنین انجام مسئولیت‌های اجتماعی مطابق با استانداردهای جهانی برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی ضروری به نظر می‌رسد.

بانک رفاه نیز به عنوان یک سازمان اثرگذار، با سابقه و مهم‌تر از همه متعلق به بزرگترین سازمان عمومی غیردولتی که به بیش از ۴۰ میلیون نفر در سطح جامعه خدمات اجتماعی ارائه می‌دهد، در تلاش است با تعهد به مسئولیت اجتماعی خود، جامعه‌ای بهتر برای زندگی افراد بنیان نهد.

این بانک به عنوان یکی از بزرگترین بانک های اجتماعی کشور در تمامی بخش‌های اجتماعی حضوری فعال و اثربخش دارد و همه ساله بخشی از درآمد و سود خود را به فعالیت‌های اجتماعی از قبیل مدرسه‌سازی، حمایت از بنیان خانواده، حمایت از نظام سلامت کشور و … اختصاص می‌دهد.

*۷ محور اصلی در راستای مسئولیت های اجتماعی بانک رفاه طی ۹ سال

طی سال های ۹۰ تا ۹۸ اقدامات قابل توجهی توسط بانک رفاه در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی این بانک انجام شده که انعقاد قـرارداد همـکاری فی مابیـن وزارت بهداشـت، درمـان و آموزش پزشـکی، وزارت تعـاون، کار و رفـاه اجتماعـی، سـازمان تأمیـن اجتماعـی و بانـک رفـاه کارگـران، امضـای تفاهم نامـه همـکاری بانـک رفاه و مرکز آموزشـی، تحقیقاتـی و درمانی قلب و عروق شـهید رجایی، اعطای تسـهیلات به سـازمان تامین اجتماعی بابت پرداخت مطالبات بیمارسـتان ها و مراکـز درمانـی طـرف قرارداد و بسـته خدمـات مالی بانکی ویژه بیمارسـتان ها، پزشـکان و کارکنـان آن هـا و… نمونه هایی از مشـارکت بانک رفـاه کارگران بـا رویکـرد خاص مدیریتی به مسـئولیت های اجتماعی در توسـعه و تکمیـل زنجیره تامین سلامت، بهداشـت و درمـان (مطب پزشـکان، مراکـز درمانـی، داروخانه ها و …) طی این سال ها بوده است.

حمایت از نظام سلامت کشور، حمایت از نظام آموزش و پرورش و دانش آموزان بی بضاعت، حمایت از صنعت، تولید و اشتغال، حمایت از جامعه، خانواده و افراد کم بضاعت، حمایت و حفاظت از محیط زیست، حمایت از فرهنگ، ورزش و اوقات فراغت و حمایت از ارزش های انقلاب و دفاع مقدس ۷ سرفصل اصلی خدمات اجتماعی بانک رفاه طی سال های ۹۰ تا ۹۸ بوده است.

بانـک رفـاه کارگـران در سـال هـای اخیـر پـروژه هایـی را در سـه حـوزه مسـتمری بگیران، کمـک هـای اجتماعی و حمایت هـای مالی بلاعوض و اعطای تسـهیلات و مشـارکت هـا و تامیـن مالـی بـا رویکـرد مسـئولیت های اجتماعی انجـام داده اسـت که از آن جملـه مـی تـوان بـه اعطـای بیـش از ۱۷۷ هـزار فقره تسـهیلات قرض الحسـنه به جامعـه معظم مسـتمری بگیران سـازمان تامین اجتماعی و اجرای طـرح کارا -کارت، خرید و اهدای آمبولانس به دانشـگاه های علوم پزشـکی کشـور، مشـارکت در ساخت ساختمان های دانشـگاه های علوم پزشـکی، بهسازی و نوسـازی بافت های فرسوده شهری، رهایـی زندانیـان نیازمند و حمایت مالی از برگزاری همایش های ملی و تخصصی (سلامت، اقتصادی، فرهنگی و … )، راه اندازی نیروگاه زباله سـوز ۲۰۰ تنی تهران و سـاخت پالایشـگاه بنزین یورو ۴ شـرق کشـور در اسـتان خراسـان شمالی اشـاره کرد.

همچنین این بانک پیاده سـازی طـرح «تامین مالی خرد» را در چارچـوب بانکداری اجتماعی به منظور تامین مالی اقشـار آسـیب پذیر با اولویت زنان سرپرسـت خانوار در راستای عدالت توزیعی در دستور کار خود دارد.

بانک رفاه در راستای حمایت از صنعت، تولید و اشتغال اقداماتی را شامل مشارکت در طرح های توسعه ای و زیرساختی فولاد و ذوب آهن، مشارکت در احداث مجتمع های رفاهی و چند منظوره، مشارکت در احداث و ساخت سیلوی های نگهداری گندم، مشارکت در احداث سردخانه ۳۰۰۰ تنی، مشارکت در طرح ملی کارخانه تولید کودهای شیمیایی کشاورزی و مشارکت در طرح افتتاح کارخانه خودرو سازی انجام داده است.

تهیه جهیزیه برای زوجین نیازمند و حمایت مالی از زوجین منتخب ورزشکار تیم های ملی به مناسبت هفته ازدواج، کمک مالی و اعطای تسهیلات جهت آزادسازی زندانیان نیازمند، کمک به مردم قحطی زده سومالی، تهیه و اهدای بسته های مواد غذایی جهت کمک به افراد و خانواده های نیازمند، کمک به زلزله زدگان شهرستان اهر و ورزقان آذربایجان شرقی، سرپل ذهاب استان کرمانشاه، کمک به سیل زدگان استان های گلستان، مازندران، خوزستان، لرستان و کرمانشاه، کمک مالی بانک به شیرخوارگاه های تحت پوشش سازمان بهزیستی کل کشور و حمایت و تحت پوشش قرار دادن کودکان بی سرپرست یا بد سرپرست بخشی از اقدامات بانک رفاه در راستای کمک به افراد و خانواده های نیازمند بوده است.

اهم خدمات بانک رفاه در راستای مسئولیت های اجتماعی در حوزه فرهنگ

مهم ترین خدمات اجتماعی این بانک در حوزه فرهنگ و حمایت از جامعه و خانواده در سال جاری شامل حامی نخستین جشنواره علمی، ادبی و هنری سعدی، حضور باشکوه بانک رفاه در مراسم جشن حافظ ۹۷، حامی مالی یازدهمین جشنواره منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران، مشارکت بانک در برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی مرحله مقدماتی استان فارس، مساعدت مالی بانک در تهیه جهیزیه افراد نیازمند و کمک به مساجد استان آذربایجان شرقی، مساعدت مالی بانک در تامین بخشی از هزینه‌های تجهیز درمانگاه مسجد صاحب الزمان(عج) ، مشارکت بانک در برگزاری روز ملی ازدواج و مشارکت بانک با فرهنگسرای رسانه و شبکه‌های اجتماعی سازمان فرهنگی شهرداری تهران در برگزاری مسابقه عکاسی روایت گل و دل بوده است.

مهم ترین خدمات بانک رفاه در حوزه مسئولیت های اجتماعی در بخش ورزش هم شامل حمایت مالی از اعزام تیم های ملی کارگری در مسابقات جهانی کارگران در فرانسه در سال ۲۰۱۸، حمایت مالی از اعزام تیم های ملی کارگری در مسابقات جهانی اسپانیا در سال ۲۰۱۹ و همچنین اعزام دو تیم کاراته و دوومیدانی به این مسابقات و کسب مقام های نخست جهانی و بین المللی، حمایت از تیم ملی تیراندازی کسب سهمیه المپیک در کشور فنلاند در سال ۲۰۱۹ و حمایت از تیم های ملی تیراندازی کسب سهمیه المپیک در کشور برزیل در سال ۲۰۱۹ می باشد.

بانک رفاه همچنین اقدام به حمایت مالی از سی و یکمین جشنواره فرهنگی ورزشی آشوریان و شانزدهمین المپیک بین المللی آشوریان، مشارکت در احداث مجتمع تفریحی و ورزشی شهر بازی استان قزوین، کمک مالی به فدراسیون والیبال بانوان و تیم فوتسال پرسپولیس بهزیستی، مشارکت در انتشار کتاب ویژه دوازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال و حمایت از اتحادیه فوتبال و اختصاص ساختمان برای فعالیت های اتحادیه کرده است.

بانک رفاه در سال جاری در حوزه حمایت از ارزش های انقلاب هم خدمات شایانی داشته است که نمونه بارز آن مشارکت در برگزاری باشکوه مراسم اربعین و برپایی موکب ها و پذیرایی از زائران عتبات عالیات است.

بانک رفاه در سال جاری همچنین اقدام به مساعدت مالی جهت تامین اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان مدارس محروم استان سیستان و بلوچستان، مساعدت مالی به موسسه خیریه حامیان قائم آل محمد(عج) جهت پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیلی دانش‌آموزان مناطق محروم استان تهران، مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد امام خمینی(ره) و تجلیل از همکاران روشندل در روز عصای سفید کرده است.

همچنین، اهدای بیش از ۵۰ آمبولانس به بیمارستان ها، مراکز پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی، اهدای کمک های نقدی به انجمن بیماران MS، همیاری در بهسازی و تجهیز بیمارستان، اهدای کمک های مالی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور، کمک بلاعوض به بیمارستان قلب تهران و کمک مالی به بیماران صعب العلاج و بی بضاعت برخی بیمارستان ها، اعزام پزشک برای ویزیت رایگان دانش آموزان و بیماران مناطق محروم و دور افتاده، مشارکت در احداث بیمارستان سرطانی جنوب کشور، حمایت از تور دوچرخه سواری بین المللی خیریه حامی کودکان سرطانی، مشارکت در تجهیز بیمارستان های کشور و تامین هزینه های درمانی کودکان بی بضاعت تحت پوشش موسسه خیریه زنجیره امید مهمترین خدمات اجتماعی بانک در حمایت از نظام سلامت کشور بوده است.

بانک رفاه در راستای حمایت و حفاظت از محیط زیست مشارکت در احداث نیروگاه زباله سوز ۲۰۰ تنی تهران، جمع آوری زباله های موجود در طبیعت، برگزاری تور دوچرخه سواری در روز طبیعت با پیام حفظ محیط زیست در شهر اصفهان، اجرای طرح سه شنبه های بدون خودرو و تردد همکاران به وسیله دوچرخه و یا پیاده و حمایت از پروژه ساخت خودرو غزال ایرانی به عنوان حامی سفید را در کارنامه خود دارد.

سیل خدمات اجتماعی بانک رفاه به مناطق سیل زده

در ادامه انجام مسئولیت های اجتماعی، بانک رفاه در سال ۹۸ هم رویه سال های گذشته را درپیش گرفت، ولی به دلیل اتفاقات خاصی که در این سال روی داد، اقدامات بانک رفاه در حوزه مسئولیت های اجتماعی در برخی مسائل مانند سیل سال جاری چشمگیرتر بوده است.

در پی وقوع سیلاب در ابتدای سال ۹۸ در برخی از استان‌های کشور و با هدف تسریع فرآیند کمک رسانی‌های بانک رفاه کارگران به هموطنان درگیر در سیلاب، مدیر عامل و اعضای هیأت مدیره بانک رفاه کارگران در قالب هیأت‌های جداگانه از استان‌های گلستان، لرستان و مازندران بازدید به عمل آوردند و ضمن گفت‌وگو با خانواده‌های آسیب‌دیده از نزدیک در جریان فرآیندهای امدادرسانی قرار گرفتند.

بانک رفاه همچنین علاوه بر امهال تسهیلات کشاورزان آسیب دیده در سیل به مدت ۳ سال، اقدام به تصویب ساخت یک باب مدرسه در منطقه دلفان و خرید یک دستگاه آمبولانس برای شهرستان معمولان کرده است. کمک به ساخت منازل سیل زده روستای سید خلف سوسنگرد از دیگر اقدامات این بانک بوده است.

بانک رفاه، بازوی آموزشی کشور

بانک رفاه در سال جاری همانند سال های گذشته بخش قابل توجهی از خدماتش در راستای مسئولیت های اجتماعی را معطوف به بخش آموزش و پرورش کشور به ویژه در مناطق محروم کرده است.

در همین راستا، به مناسـبت اول مهرمـاه و همزمـان بـا آغاز سـال تحصیلـی جدید و بازگشـایی مـدارس، آوای مهـر و مقاومـت بـه طـور همزمـان در مـدارس شـهدای بانـک رفـاه کارگـران در سراسـر کشـور طنیـن انداز شـد.

طی مراسمی با حضور عضو هیأت مدیره بانک رفاه، زنـگ مهـر و مقاومـت در مدرسـه شـهدای فـاروج اسـتان خراسـان شـمالی بـه صـدا درآمد کـه این مراسم بـه طـور مشـابه و همزمـان در مـدارس احداث و تجهیز شـده توسـط بانـک رفاه در سراسـر کشـور و با حضور مدیران شـعب اسـتان ها و هیأت همراه و مقامات اسـتانی برگـزار و بـه دانـش آمـوزان ایـن مدارس بسـته هـای لـوازم التحریر از طـرف بانک رفـاه اهدا شـد.

بانک رفـاه همچنین ضمن تجلیل از فرزندان همکاران متوفی به مناسبت فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس با اهدای بسته نوشت افزار و با توزیع لـوازم التحریر بیـن دانـش آمـوزان مـدارس شـهدای بانک رفـاه در اسـتان های مختلف مهربانی را بـه آنها تقدیـم کرد.

مشارکت در احداث ۱۱ مدرسه و ۶ مدرسه در حال ساخت و همچنین تجهیز ۲ مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار، کمک مالی به زلزله زدگان شهر مورموری ایلام از طریق مشارکت در تعمیر و مرمت مدارس شهر مذکور، تجهیز مدارس نیازمند از طریق اهدای اقلام و تجهیزات آموزشی، خرید کیف و کوله پشتی و لوازم التحریر برای دانش آموزان دبستان مناطق محروم کشور، کمک به ساخت و تجهیز خوابگاه دانشجویی و حمایت از دانش آموزان بی بضاعت مناطق محروم کشور با اهدای کتب کمک آموزشی مهمترین خدمات اجتماعی بانک در حمایت از نظام آموزش و پرورش و دانش آموزان بی بضاعت است.

اعطای نشان مسئولیت اجتماعی به بانک رفاه در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی

بانک رفاه کارگران به واسطه اقدامات اثربخش خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی شامل حوزه سلامت، آموزش و پرورش، حمایت از بنیان خانواده و …، در پانزدهمین سمپوزیوم بین المللی روابط عمومی به عنوان بانک مسئولیت پذیر اجتماعی تقدیر شد.

در این رویداد نشان مسئولیت اجتماعی به بانک رفاه اهدا شد که دکتر سعیدی رئیس اداره روابط عمومی آن را دریافت کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false