×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
تسهیل صدور کارت سبز برای رانندگان ترانزیتی

موسی رضایی میرقائد مدیرعامل بیمه البرز، از همکاری بیمه البرز با بیمه مرکزی برای تسهیل فرایند صدور کارت سبز خبر داد و اعلام کرد که رانندگان اکنون می‌توانند کارت و بیمه نامه بین‌المللی خود را به صورت ریالی دریافت کنند.

به گزارش اقتصادتهران، به‌گفته مدیرعامل بیمه البرز، این شرکت با کمک مشاوران و مدیران بیمه مرکزی، مذاکرات و جلسات متعددی با بیمه‌گران و کارگزاران خارجی انجام داد تا چالش‌ها و مسائل فنی و زیرساختی تامین این بیمه‌نامه را شناسایی و تهیه آن را برای خودروداران تسهیل نماید.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات موجود درخصوص اخذ کارت سبز اظهار داشت: از مدتها قبل صدور این کارت برای ایران بدلیل تحریم به حالت تعلیق درآمده بود اما بیمه البرز برای اینکه فعالیت ترانزیتی ایران با این اقدام تعلیق نشود، پس از نزدیک به یک ماه مذاکره و سفر به کشورهای خارجی توسط نمایندگان مجری این طرح، توانست با کشورهای اروپایی برای صدور بیمه نامه های Frontier به این توافق برسد که با سرمایه¬گذاری اولیه، هزینه صدور این نوع از بیمه نامه¬ها برای وسایل نقلیه ای که قصد تردد بین کشورهای اروپایی حوزه COB دارند را تامین و فراهم کند تا صدوراین نوع بیمه نامه بدون مشکل انجام شود.

رضایی با تاکید بر اینکه خودروها در زمان خروج از کشور حتما باید دارای کارت سبز یا همان بیمه نامه بین المللی باشند افزود: مشکلاتی که در خصوص صدور کارت سبز وجود داشت اکنون برطرف شده و رانندگان می توانند به صورت ریالی در ایران بیمه نامه خود را دریافت کنند. بگفته مدیرعامل بیمه البرز اعتبار این بیمه نامه بین المللی است و در اتحادیه اروپا و هر مقصدی که مد نظر رانندگان باشد قابل استفاده خواهد بود.

گفتنی است کارت سبز توسط شرکت های بیمه ای که در هر کشور اجازه صدور بیمه نامه شخص ثالث را دارند و به عضویت دفتر کارت سبز آن کشور پذیرفته شده باشند، صادر می شود. در صورت وقوع تصادفی که مقصر آن یک راننده خارجی دارای کارت سبز باشد، زیان دیدگان می توانند به دفتر کارت سبز آن کشور که تصادف در آنجا واقع شده، مراجعه کرده و خسارت زیان های وارده را دریافت نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches