×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۹ خرداد - ۱۴۰۳  
true
true
تسهیل در دریافت پلاک و تردد وسیله‌های نقلیه دارای پلاک تاریخی

اقتصادتهران: سخنگوی دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی، خبر داد: با مصوبه جدید هیأت وزیران در خصوص اصلاح آیین نامه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی،  صدور ده روزه شناسنامه مالکیت و پلاک تاریخی، تسهیل تردد در معابر عمومی و همچنین معافیت وسیله های نقلیه دارای پلاک تاریخی از معاینه فنی، به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، امید شریفی با بیان این مطلب اظهار داشت: موضوع  چگونگی تردد و معافیت از معاینه فنی ، همواره از دغدغه ها و مشکلات مالکان خودروهای دارای پلاک تاریخی بود که با اهتمام و‌ پیگیری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی به عنوان دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی و‌ نماینده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که خود نیز یکی از اعضای اصلی کارگروه است به استناد اصل صد و سی هشتم قانون اساسی و برای حفظ منافع مالکان با در نظر گرفتن قوانین ملی و بین المللی، به تصویب رسیده است.

وی یادآور شد: بر این اساس با مصوبه جدید دولت که در تاریخ ۱۳ دی ماه ۱۴۰۲ توسط معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است، وسیله های نقلیه دارای پلاک تاریخی با  ثبت  درخواست در سامانه های آنلاین، می توانند بدون مشکل در معابر عمومی تردد داشته باشند و همچنین از دریافت معاینه فنی، معاف هستند.

شریفی ادامه داد: امیدواریم اجرای این آیین نامه که منجر به تسهیل در تردد، تسریع در روند شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی و ساماندهی وسیله های نقلیه تاریخی می شود، موجبات رضایت مالکان خودروها، افزایش تعداد مجموعه داران و متولیان موزه های خصوصی و برگزاری هرچه بهتر رویدادهای مرتبط را فراهم بیاورد.

سخنگوی کارگروه اضافه کرد با تصویب این قانون صدور موافقت نامه برگزاری هر گونه رویداد مربوط به وسیله های نقلیه تاریخی و کلاسیک در کشور به عهده کارگروه میباشد و این اقدام قطعا به ساماندهی و نظام مند نمودن فعالیت های مرتبط با این وسیله های نقلیه منجر خواهد شد.

او همچنین تصریح کرد: صدور بیمه نامه بدنه و تخصیص کارت سوخت به وسیله های نقلیه تاریخی نیز در دستور کار قرار گرفته است.

کارگروه شناسایی و صیانت از وسیله های نقلیه تاریخی متشکل از وزارت خانه های کشور ، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ورزش و جوانان، صنعت، معدن و تجارت و پلیس راهور فراجا و سازمان حفاظت از محیط زیست و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches