×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
تسهیلات جدید برای شرکت‌های دارویی

مدیرعامل بانک ملت با اشاره به مصوبه دولت برای تامین ارز مورد نیاز شرکت‌های واردکننده دارو گفت: به شرکت‌های واردکننده دارو سه ماه مهلت داده خواهد شد تا معادل ریالی مربوط به ارز دارویی را با بانک‌ها تسویه کنند و بخش مهمی از مشکل کمبود نقدینگی برای خرید ارز از سوی این شرکت‌ها رفع خواهد شد.

علی دیواندری در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به مصوبه دولت برای تامین ارز دارو، اظهارداشت: براساس این مصوبه با مشارکت بانک مرکزی و بانک ملت به عنوان یکی از بانک های عامل، ارز مورد نیاز شرکت های واردکننده دارو تامین خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که این مصوبه تنها با عاملیت بانک ملت اجرا می‌شود، گفت: این همکاری منحصر به بانک ملت نیست، همه بانک‌ها در آن مشارکت خواهند داشت. بر اساس این مصوبه، شرکت‌های واردکننده دارو می‌توانند از طریق تعامل با بانک‌های عامل و دریافت ارز لازم، نسبت به تامین داروی مورد نیاز کشور اقدام کنند.

مدیرعامل بانک ملت تصریح کرد: طبق این مصوبه ارز مورد نیاز شرکت‌های واردکننده دارو در اختیار بانک‌ها قرار می‌گیرد و این ارز بر اساس نیاز شرکت‌های مذکور مطابق روال جاری که پیشتر هم از طریق ثبت سفارش و ثبت در پرتال بانک مرکزی انجام می‌شد، به آنها اختصاص می‌یابد.

وی ادامه داد: با پیگیری وزیر محترم بهداشت، به شرکت‌های واردکننده دارو سه ماه مهلت داده خواهد شد تا معادل ریالی مربوط به ارز دارویی را با بانک‌ها تسویه کنند. بدین ترتیب بخش مهمی از مشکل کمبود نقدینگی برای خرید ارز از سوی این شرکت‌ها رفع خواهد شد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches