×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۲۹ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
“ترین‌”های دوازدهمین دروه لیگ برتر فوتبال

دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران با قهرمانی استقلال تهران به پایان رسید. استقلال در حالی با ۶۷ امتیاز عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داد که رکورد امتیاز تیم قهرمان در لیگ‌های هجده تیمی ۶۷ امتیاز بود که توسط سپاهان در فصل یازدهم لیگ حرفه‌ای بدست آمده بود، این درحالی است که استقلال در صورت کسب یک امتیاز برابر داماش می‌توانست این رکورد را جابه‌جا می‌کرد.با توجه به هجده تیمی شدن لیگ برتر از دوره‌ی ششم رقابت‌ها، با مقایسه‌ای میان شش دوره‌ی اخیر رقابت‌های لیگ برتر ایران، به بررسی رکوردهای شش ساله‌ی اخیر پرداختیم.

* بیشترین پیروزی

در این فصل دوازدهم لیگ برتر ایران، استقلال و سپاهان، هریک با ۱۹ پیروزی، بیشترین تعداد پیروزی در لیگ را کسب کردند. این در حالیست که رکورد بیشترین پیروزی در لیگ برتر در اختیار سپاهان، ذوب آهن و استقلال بود. سپاهان در لیگ نهم و استقلال و ذوب آهن در لیگ هشتم با ۱۹ پیروزی رکورد بیشترین پیروزی در لیگ برتر را در اختیار داشت.

* کمترین پیروزی

در لیگ دوازدهم، گهر دورود با سه پیروزی، کمترین تعداد پیروزی را بدست آورد. این رکورد تا پیش از این در اختیار شیرین فراز با ۳ پیروزی در لیگ هفتم بود.

* بیشترین تساوی

بیشترین تعداد تساوی در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر را صبای قم با ۱۵ تساوی بدست آورد. رکورد بیشترین تساوی در لیگ‌های حرفه‌ای هجده تیمه در اختیار ذوب آهن اصفهان در لیگ یازدهم است. این تیم با ۱۸ تساوی در یک فصل این رکورد را در اختیار دارد.

* کمترین تساوی

عنوان کمترین تساوی در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر را سپاهان و پیکان با ۷ تساوی بدست آوردند. رکورد کمترین تساوی در رقابت‌های لیگ برتر در اختیار صنعت نفت آبادان است. این تیم با ۳ تساوی در لیگ دهم این رکورد را بدست آورده است.

* بیشترین باخت

در این دوره از رقابت‌ها، پیکان و گهر دورود با ۲۱ شکست، رکورد بیشترین شکست را رقم زدند. بیشترین تعداد شکست در طول سال‌های ۱۸ تیمه‌ای لیگ برتر در اختیار دو تیم برق شیراز و مس سرچشمه با بیست شکست در فصل‌های هشتم و یازدهم لیگ برتر بوده است.

* کمترین باخت

عنوان شکست ناپذیرترین تیم در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر نیز در دستان استقلال قرار گرفت. این تیم با پنج شکست در طول این فصل از رقابت‌ها کمترین شکست را متحمل شد. پیش از این سپاهان در لیگ یازدهم تنها چهار بار شکست خورده بود.

* بیشترین گل زده

برترین خط حمله‌ی لیگ دوازدهم را سپاهان با ۶۰گل در اختیار داشت. رکورد بیشترین گل زده در طول فصل‌های لیگ ۱۸ تیمی در اختیار استقلال تهران است. این تیم در هشتمین دوره از این رقابت‌ها با ۷۰ گل زده، به این رکورد دست یافت.

* کمترین گل زده

ضعیف‌ترین تیم‌ این دوره از رقابت‌ها در امر گلزنی گهر دورود با ۲۴ گل است. رکورد ضعیف‌ترین خط حمله‌ی لیگ برتر در اختیار مس سرچشمه با ۲۳ گل زده در لیگ یازدهم است.

* بهترین خط دفاعی

برترین خط دفاعی لیگ در این دوره از رقابت‌های لیگ برتر در اختیار استقلال با تنها ۱۸ گل خورده بود. تا پیش از این، رکورد برترین خط دفاعی در اختیار سپاهان با ۲۷ گل خورده در لیگ یازدهم بود.

* ضعیف‌ترین خط دفاعی

پیکان در این فصل از رقابت‌ها، رکوردی خاص از خود به جا گذاشت. این تیم با ۶۶ گل خورده، ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ را به خود اختصاص داد. پیش از این استیل آذین در لیگ دهم با دریافت ۶۳ گل ضعیف‌ترین خط دفاعی لیگ را در اختیار داشت.

* بهترین وضعیت تفاضل گل

سپاهان اصفهان با تفاضل گل ۲۷+ بهترین وضعیت را از لحاظ تفاضل گل در اختیار داشت. رکورد تفاضل گل نیز در شش دوره‌ اخیر رقابت‌های لیگ برتر فوتبال متعلق به سپاهان در لیگ نهم است. این تیم در آن فصل با تفاضل ۳۷+ لیگ را به پایان رساند.

* بدترین وضعیت تفاضل گل

تیم پیکان با تفاضل ۴۰_ بدترین تفاضل گل را رقم زد. تا پیش از این، استیل آذین با تفاضل ۳۳- در لیگ دهم رکورددار این شاخص بود.

* آقای گل

سیدجلال رافخایی از ملوان با ۱۹ گل زده‌ برترین گلزن این فصل از رقابت‌های لیگ برتر شد. رکورد آقای گلی در شش دوره‌ی اخیر لیگ برتر در اختیار رضا نوروزی از فولاد است. او در لیگ دهم ۲۴ گل به ثمر رساند.

* بیشترین تغییرات

نفت آبادان با چهار مربی در طول فصل بیشترین تغییرات را داشت. در این تیم کاستا، کاسیمیرو، فیروزی و سلامات به عنوان سرمربی مشغول به کار بودند.

* خشن‌ترین و جوانمردانه‌ترین تیم

آلومینیوم هرمزگان با ۷۳ کارت زرد و چهار کارت قرمز خشن‌ترین تیم و فجر سپاسی با ۶۳ کارت زرد و بدون دریافت کارت قرمز جوانمردانه‌ترین تیم لیگ دوازدهم حرفه‌ای کشور لقب گرفتند.

* سقوط همه تازه‌واردها!

آلومینیوم، پیکان و گهر سه تیم دسته یکی بودند که توانستند به لیگ دوازدهم صعود کنند اما سرنوشت‌شان بعد از پایان این لیگ چیزی جز سقوط نبود. این سه تیم در انتهای لیگ دوازدهم دوباره به دسته یک بازگشتند تا وداعی زودهنگام با لیگ برتر داشته باشند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches