×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
تحویل ۵۶۰ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن به مردم

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طول فعالیت دولت سیزدهم افزایش ۱۰ میلیون تنی در ترانزیت رقم خورد، گفت: بهره‌برداری از خطوط اصلی ریلی نسبت به دوره متناظر در دولت گذشته افزایش ۲۲۵ درصدی داشته است.

به گزارش ایرنا، مهرداد بذرپاش امروز (دوشنبه ۴ تیر ماه) در نشست خبری مشترک اعضای دولت سیزدهم که در ساختمان کوثر ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم حجم ترانزیت کشور ۵.۶ میلیون تن بود که در سال ۱۴۰۲ به ۱۶.۳ درصد که رشد ۱۰.۷ میلیون تنی را نشان می‌دهد

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: ترانزیت ریلی و جاده‌ای نیز نسبت به ابتدای دولت سیزدهم رشد ۱۹۱ درصدی داشته که نشان از وضعیت مطلوب در این بخش است.

وی به ترانزیت جاده‌ای اشاره کرد و افزود: در ابتدای فعالیت دولت سیزدهم حجم ترانزیت جاده‌ای ۴.۷ میلیون تن و در سال ۱۴۰۰ این رقم به ۹.۳ میلیون تن رسید. در سال ۱۴۰۱هم همین رقم را شاهد بودیم، اما در سال گذشته با رشدی مطلوب همراه بود و حجم ترانزیت جاده‌ای کشور به ۱۴.۷ میلیون تن رسید.

بذرپاش تصریح کرد: از یک میلیون قطعه زمینی که قرار بود در طرح نهضت ملی مسکن واگذار شود، حدود ۶۰۰ هزار قطعه واگذار شده است.

وزیر راه و شهرسازی به جزییات طرح نهضت ملی مسکن اشاره و بیان کرد: در دولت سیزدهم ساخت دو میلیون و ۶۷۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن آغاز شده که ۵۶۰ هزار واحد مسکونی تحویل مردم شده است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: کلان پروژه ایران راه، به‌عنوان یکی از سرفصل‌های تعریف فرصت‌های ترانزیتی و لجستیکی ایران در دستور کار دولت قرار گرفت که در ذیل آن پروژه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف اجرا شد.

وی توضیح داد: یک طرح آمریکایی به دنبال حذف ایران از کریدورها و مسیرهای ترانزیتی بود و ابتکار ایران راه برای مقابله با آن ایجاد شد که در نتیجه آن شاهد رشد ترانزیت در کشوریم.

وزیر راه و شهرسازی گفت: سیاست توسعه روابط با کشورهای دیگر و مذاکرات بین‌المللی که توسط رئیس‌جمهوری شهید پیگیری می‌شد، در آمارها کاملاً مشهود است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches