×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۳ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
تحول بزرگی در صنعت کشور با سیاستگذاری صورت گرفته است

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اکنو با سیاستگذاری تحول بزرگی در بخش صنعت کشور صورت گرفته است، گفت: بخش صنعت باید به سمت محصولات دانش بنیان و صادرات محور حرکت کند و در وزارت صمت به این موضوع تاکید کرده‌ایم.

به گزارش اقتصادتهران، عباس علی آبادی دوشنبه شب در آیین رونمایی از بسته حمایتی جهش صادرات فناورانه و دانش بنیان وزارت صمت اظهار داشت: این هفتمین رویداد دانش بنیان در حوزه صنعت است که باید به گفتمان تبدیل شود و از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان بهره برد.

وی افزود: طبق گفته دانشمندان اگر توانستید از مسیر فناوری کالایی تولید و آن را صادر کنید آن زمان، موفق خواهید بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: شهید آیت الله رئیسی در راستای حمایت از تولید داخل تاکید می‌کردند کالایی که در داخل تولید می شود نباید واردات در آن انجام شود.

وی با اشاره به ساخت داخل با استفاده از فناوری گفت: باید یک مهندسی قوی و خلاقانه بر روی تولید کالاها صورت گیرد و ارزش افزوده را ارتقا یابد.

علی آبادی تصریح کرد: وقتی به صنعت خودرو آمدم گفتند که ۲۰ درصد خودرو ساخت داخل است، موکت‌های داخل خودرو، لاستیک و باد آن ساخت داخل بود ضمن اینکه باد خارجی بهتر از داخل بود. فرقی بین مونتاژ و ساخت داخل نداشت این در حالی است که برای ساخت داخل باید مهندسی آن را داشته باشیم و امروز با سیاستگذاری تحول بزرگی در صنعت صورت گرفته است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: بالاخره موفق شدیم با کمک معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در دولت سیزدهم محصولات سفارش بنیان را داشته باشیم که نیاز به رفع تعهد ارزی ندارد.

وی با بیان اینکه در بخش صنعت موفقیت‌های بزرگی در حمایت از دانش بنیان‌ها صورت گرفته است، گفت: دانش بنیان‌ها می‌توانند با خلق ارزش افزوده در سایر کشورها تولیدات انجام دهند و کشت فراسرزمینی و ارزش افزوده داشته باشند به شرطی که ثمره آن را به کشور بازگردد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد: از ظرفیت ایرانیان مقیم در کشورهای دیگر برای سرمایه گذاری در صنعت دانش بنیان‌ها نیز می توان استفاده کرد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches