×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۴۰۳  
true
true
تجلیل از نخبگان “رتبه های برتر کنکور سراسری” سال ۹۲

طی مراسمی از نخبگان رتبه های زیر ۱۰ کشوری کنکور سراسری سال ۹۲ تجلیل بعمل آمد.

این مراسم همانند سال های گذشته همراه با حضور شخصیت های بزرگ علمی و چهره های ماندگار همچون پروفسور پرویز جبه دار« چهره ماندگار برق در سال ۸۱»، پروفسور منصور نیک خواه بهرامی «چهره ماندگار مکانیک در سال ۸۵» و دکتر کمره ای رییس پردیس دانشکده های فنی دانشگاه تهران برگزار شد، همچنین خیرین مدرسه ساز کشور از جمله دکتر محمدرضا حافظی رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور و مهندس موسوی ره پیما، ناشران، استادان دانشگاه و اولیای نخبگان و برگزیدگان از دیگر مهمانان این مراسم بودند.

دکتر محمدرضا حافظی، رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور گفت: حدود ۷ هزار پروژه دولت هم اکنون برای اجرا در اختیار خیرین قرار داده شده است که با تصویب مجلس قرار شده است تا جامعه خیرین در این طرح ها مشارکت کرده و آن ها را به اتمام برسانند.

وی در جمع نخبگان کشور با بیان اینکه مسابقه علم آموزی در کشور و در دنیای پیشرفته کنونی آغاز شده، گفت: در ایران، مردم فرهنگ دوست، گردهم جمع می شوند تا از نخبگان تجلیل کنند و باید همواره خدا را شاکر باشیم و از او بخواهیم که ما را در این مسیر یاری کند.

حافظی با اشاره به تلاش های دکتر کاظم قلم چی در جهت اعتلای دانش در سراسر کشور تاکید کرد: ایشان تمام سرمایه و وقت خود را صرف علم آموزی کرده و کتابخانه ها و مدارس متعددی با هزینه خود تاسیس و احداث کرده اند که باید قداست و اهمیت کار ایشان را ارج نهاد.

رییس جامعه خیرین مدرسه ساز کشور در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه تعداد بورسیه ها به ۵۰ هزار افزایش یافته به اهدای ده تن کتاب توسط دکتر کاظم قلم چی اشاره کرد و گفت: این کتاب ها به کشورهای هندوستان و افغانستان ارسال می شود که این حرکت بزرگی است.

اما کاظم قلم چی خیر مدرسه ساز در این مراسم با تاکید بر اینکه ما در دنیا در حوزه فوتبال رتبه ۵۳ را داریم و این در حالیست که در حوزه علم و دانش رتبه پانزدهم را کسب کرده ایم، گفت: اتفاقات مهمی در حوزه علم و دانش از سال گذشته تا به امروز رخ داده که این اتفاق ها اگرچه مثل رویدادهای ورزشی و هنری آثار تعیین کننده لحظه ای ندارد و باید به آمار و اطلاعات تبدیل شده و در اختیار مردم قرار گیرد ولی بسیار مهم و قابل تامل است.

وی با بیان اینکه در یکسال اخیر اتفاقات امیدبخشی در حوزه آموزشی و حوزه داخلی و بین المللی در کشورمان اتفاق افتاده با اشاره به گزارش اخیر سازمان ملل گفت: در این گزارش با تیتر “جنوب در خیزش در یک دنیای متنوع” عنوان شده که برای اولین بار در طول تاریخ ۲۰۰ ساله جهان، موتور پیشرفت جهانی را کشورهای «جنوب» به خود اختصاص داده اند و پیش بینی شده تا سال ۲۰۱۵ مجموع تولید ناخالص داخلی کشورهای چین، هند و برزیل از هفت کشور صنعتی جهان پیشی بگیرد که این بسیار ارزشمند است.

متولی بنیاد علمی آموزشی قلم چی (وقف عام) در ادامه با بیان اینکه مشابه این اتفاق را در کشور خودمان شاهدیم گفت: این موضوع به خوبی نشان می دهد که پیشرفت علمی دانش آموزان به تلاش و تفکر آن ها بستگی دارد و برای رسیدن به قله های موفقیت صرفا نمی توان به ثروت توجه داشت بلکه روند سال های اخیر به خوبی نشان می دهد دانش آموزان شهرها و روستاهای کوچک موفقیت های بسیار زیاد و خوبی در کنکور سراسری داشته اند.

کاظم قلم چی گفت: در گزارش سازمان ملل در مورد شاخص های توسعه انسانی مشاهده می کنیم که شاخص توسعه انسانی در سال ۱۹۸۰ در ایران ۴۴۳ و در ترکیه ۴۷۴ بود که این رقم در سال ۲۰۱۲ به ۷۴۲ در ایران و ۷۲۲ در کشور ترکیه رسید که این آمار امیدبخش و قابل تامل است.

وی تاکید کرد: در حوزه آموزش شاخص آموزشی در کشور ما ۷۰۷ و در ترکیه ۶۰۸ است و این به آن معنی است که ۱۰۰ نمره از کشور ترکیه جلوتر هستیم که این آمار در کشور برزیل ۶۷۴ است.

در ادامه مراسم مدیرگروه نابینایان و کم بینایان بنیاد قلم چی یکی از مشکلات نابینایان در کنکور را آشنا نبودن منشی آن ها به اصطلاحات علمی و عدم آگاهی با موضوعات و مباحث علمی عنوان کرد.

هانیه خویی با بیان اینکه متاسفانه نابینایان در شرایط نابرابری آزمون می دهند افزود: به عنوان مثال برای یکی از نخبگان نابینا به نام سلمان کعب امیر مشکلی این چنینی پیش آمد و منشی در زمان کنکور به دلیل مشکل بودن سوالات عربی از او خواست که به سوالات عربی پاسخ ندهد و او نیز به سوالات پاسخ نداد.

موفقیت بی نظیر ۲۰ نفر از دانش آموزان نابینا و کم بینا در کنکور ۹۲ موجی از امید و نشاط را در بین همگان پدید آورد و بر گسترش عدالت آموزشی دلالت دارد؛ آزمون های دو هفته یک بار، کتاب های صوتی، مشاوره و کلیه خدمات ویژه برای دانش آموزان نابینا و کم بینا در بنیاد علمی آموزشی قلم چی، رایگان است.

در ادامه این مراسم هر کدام از نابینایان با معرفی خود و تشکر از کاظم قلم چی و همه دست اندرکاران بنیاد، موفقیت خود را مدیون حمایت و پشتیبانی آنان دانسته و تاکید کردند که بدون حمایت آن ها نمی توانستند به چنین پیشرفتی دست یابند.

ملیحه فراهانی که یکی از نابینایان مخترع بود، در ابتدا با تشکر از بنیاد قلم چی به دلیل صوتی کردن آزمون ها از اختراع خود در رابطه با نرم افزاری با ۸۷ قابلیت برای افراد نابینا خبر داد و گفت: این نرم افزار قرار است در کشور کانادا وارد مونتاژ شود و تمام نیازمندی های فرد نابینا را برطرف می کند و به واسطه این نرم افزار نابینایان نیز می توانند رانندگی کنند.

وی همچنین درباره دیگر اختراعات خود در زمینه تیروکمان، تردمیل و لوازم ورزشی الکتریکی خبر داد و گفت: این پروژه ها در دست انجام است.

در پایان مراسم نیز به مناسبت بیستمین سالگرد تاسیس کانون فرهنگی آموزش، علاوه بر قدردانی از رتبه های زیر ۲۰کشور، کیک سه طبقه ای بریده شد.

 

true
برچسب ها :
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches