×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
تاکید مدیرعامل بانک توسعه صادرات بر جایگاه بخش صادرات در تحقق اقتصاد مقاومتی

اقتصادتهران: تقویت گفتمان صادرات غیر نفتی از طریق رسانه امکان پذیر است.

به گزارش اقتصادتهران، علی صالح آبادی مدیرعامل بانک توسعه صادرات با تاکید بر جایگاه بخش صادرات در تحقق اقتصاد مقاومتی به عنوان اصلی ترین راهبرد کلان اقتصادی کشور، یادآور شد: ما بیش از هر زمان دیگر نیازمند اطلاعات شفاف و دقیق در خصوص فضای کسب و کار و تولید از طریق یک وب سایت تخصصی صادراتی هستیم.

وی تاکید کرد که صادرات غیرنفتی یکی از موضوعات مهم در شرایط امروز بوده لذا تقویت زیرساخت های این بخش جهت افزایش اگاهی تجار و بازرگانان با هدف توسعه صادرات کشور، بیش از پیش لازم و ضروری است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات با بیان آنکه “اطلاع‌رسانی رویدادهای واردات و صادرات کشور و مشاوره و آموزش مشتریان و صادرکنندگان در حوزه تجارت بین الملل از جمله اهداف تاسیس وب سایت خبری تحلیلی اگزیم نیوز در سال ۱۳۹۴ بوده است، گفت: قرار است تا اگزیم نیوز با ساختاری تازه همراه با قدرت و قوت بیشتر این اهداف را دنبال کند.

صالح آبادی، اگزیم نیوز را بستری مناسب برای تقویت گفتمان صادرات غیرنفتی در کشور از طریق تولید محتوا و تسهیل دسترسی به آخرین اخبار و تحولات حوزه اقتصاد به طور عام و حوزه صادرات و واردات به طور خاص دانست و تاکید کرد: تحکیم

گفتمان افزایش صادرات غیرنفتی میان صادرکنندگان از دیگر اهداف اگزیم نیوز است و ضرورت دارد این پایگاه خبری از طریق تولید محتوا، آن را بیش از پیش تقویت کند.

وی یادآور شد: از آنجا که اگزیم نیوز با هدف تحقق مسئولیت اجتماعی، سازمانی بانک و نهادینه‌سازی فرهنگ صادرات غیرنفتی در کشور راه اندازی شده، می تواند در قالب یک ابزار غیرمالی در جهت تقویت این گفتمان از جمله تحقق اهداف صادراتی بیش از پیش مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات بازنشر اخبار مهم اقتصادی رسانه های مهم کشور و انتشار اخبار تخصصی سازمان ها و نهادهای اقتصادی و تجاری به ویژه در حوزه صادرات و تجارت بین الملل را در شرایط کنونی اقتصاد کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: امید است با ترویج گفتمان صادرات غیرنفتی نزد صادرکنندگان داخلی و خارجی و همراهی مسئولان ذیربط، دسترسی به اهداف مذکور محقق شود.

صالح آبادی بر حرکت هماهنگ این رسانه با سیاست های وزارت امور اقتصادی و دارایی در شرایط تحریم و ترویج گفتمان اعتماد بخشی در شرایط امروز کشور تاکید کرد و گفت: با حرکت در این مسیر می توان تحولات اقتصادی و تجاری را اصلاح و رویکردها را شفاف کرد تا مدیران بتوانند تصمیمات بهینه را اتخاذ کنند.

وی ادامه داد: اکنون بیش از هر زمان دیگر به این گفتمان نیاز داریم و این گفتمان جاری و ساری نمی شود مگر اینکه اصحاب رسانه، تصمیم گیران این حوزه و سیاست گذاران تجارت خارجی در کنار یکدیگر حضور پیدا کند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false