×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
تامین سرمایه مهم ترین دلیل تاخیر راه‌اندازی «بانک اصناف»

رئیس شورای اصناف از راه‌اندازی نخستین بانک اصناف در آینده نزدیک خبر داد و گفت: این بانک با سرمایه‌گذاری واحدهای صنفی راه‌اندازی می‌شود و طی آن هر واحد صنفی می‌تواند از دو تا ۵۰ میلیون ریال در این بانک سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش تسنیم، قاسم نوده‌فراهانی اظهار داشت: فعالیت بیش از ۳ میلیون واحد صنفی در کشور،نقش موثری در ایجاد اشتغال داشته است، به طوری که در حال حاضر برای بیش از ۶ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: جامعه صنفی کشور سهم بسزایی در تولید ملی کشور دارند که با نظارت دقیق بر این واحدها می‌توان بسیاری از مشکلات تولید و اشتغال را برطرف کرد.

رئیس شورای اصناف کشور، یکی از چالش‌های اصناف را وجود واحدهای صنفی بدون پروانه کسب عنوان کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۸۴ درصد تخلفات صنفی مربوط به واحدهای صنفی بدون پروانه کسب و یا پروانه موقت است که تلاش برای ساماندهی این واحدها ضروری است.

نوده‌فراهانی با اشاره به شناسایی یک میلیون واحد صنفی بدون پروانه در سطح کشور، اذعان داشت: برای این واحدها پروانه موقت کسب یک، دو و سه ساله صادر شده که کاهش صدور پروانه‌های دائمی در مقایسه با صدور پروانه‌های موقت از نتایج این اقدام بوده است.

وی در خصوص وضعیت مالیات واحدهای صنفی متذکر شد: براساس ماده ۱۰۱ قانون برنامه پنجم توسعه کشور مالیات واحدهای بدون پروانه سال اول ۵۰ درصد، سال دوم ۷۰ درصد و سال سوم ۱۰۰ درصد افزایش می‌یابد.

نوده‌‌فراهانی، گستردگی واحدهای صنفی و زمانبر بودن تأمین سرمایه اولیه را از دلایل طولانی شدن تأسیس این بانک عنوان کرد و افزود: با راه‌اندازی این بانک شاهد حل مشکلات اصناف، اتحادیه‌ها و مجمع امور صنفی خواهیم بود.

رئیس شورای اصناف کشور در پایان از برپایی ۴۰۰ مرکز عرضه مستقیم کالا در قالب طرح ضیافت در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور خبر داد.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches