×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
بیمه سینا بر مدار افزایش فروش بیمه نامه زندگی

اقتصادتهران: در دوران کنونی، اهمیت و اثربخشی بیمه‌نامه‌های زندگی بر کسی پوشیده نیست. این رشته بیمه‌ای که عمر کوتاه‌تری نسبت به سایر رشته‌ها دارد در بسیاری از کشورهای جهان یک ضرورت به شمار می‌رود و استفاده از آن به خوبی میان مردم رواج یافته است به طوری که در برخی کشورها هریک از افراد، بیش از یک و حتی تا ۴ بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خریداری کرده تا در هنگام کهولت سن، بیماری و یا سایر موارد بتوانند از مزایای آن بهره مند شوند.

به گزارش خبرنگار اقتصادتهران، در کشورهای پیشرفته، بیمه‌های زندگی سهم ۴۶ تا ۵۰ درصدی از کل پرتفوی صنعت بیمه دارند در حالی که این رقم در ایران کمتر از ۱۵ درصد است. به بیان دیگر، با توجه ظرفیت‌های بسیار زیادی که در این رشته بیمه‌ای است، شدهنوز با بازار مطلوب آن فاصله بسیار زیادی وجود دارد.

این در حالی است که بر اساس این آمار، شرکت‌های بیمه باید همت بیش‌تری در معرفی بیمه‌نامه‌های زندگی داشته باشند و تلاش مضاعفی برای جذب افراد و گروه‌هایی که این بیمه‌نامه را ندارند انجام دهند.

در دو سه سال اخیر برخی شرکت‌های بیمه تمرکز بیش تری بر روی تبلیغات و فروش این بیمه نامه انجام داده و توانستند پرتفوی خود را در این بخش بهبود بخشند. بیمه سینا یکی از شرکت‌های موفقی است که پس از روی کار آمدن مدیریت جدید و از سال گذشته تاکنون توانسته تمرکز بر بیمه‌های زندگی را به عنوان یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های اصلی قرار دهد به طوری که در این راستا، راه‌اندازی شعب تخصصی بیمه‌های زندگی را در دستور کار قرار داد و نخستین شعبه تخصصی خود را در شهر مشهد راه اندازی و تاسیس کرد.

با  اقداماتی که بیمه سینا انجام داده است از ابتدای سال و طی ۷ ماه، فروش بیمه‌نامه‌های عمر این شرکت، رشدی معادل ۳۶ درصد را به ثبت رسانده است.

این در حالی است که یکی از مزایا و جذابیت‌های خرید این بیمه نامه، برخورداری از سود سالیانه مشارکت در منافع است به طوری که سودی به مراتب بیش‌تر از نرخ سود بانکی به بیمه گذاران پرداخت می‌شود که در این خصوص، بیمه سینا یکی از بالاترین سودهای ممکن را به بیمه گذارانی که بیمه‌نامه عمر و زندگی دارند، پرداخت کرده است.

 واریز سود قطعی ۳۰ درصدی بیمه سینا به حساب بیمه‌گذاران عمر در ماه‌های اخیر، یکی دیگر از عوامل مهم ترغیب مردم به خرید بیمه‌های عمر بیمه سینا در سال جاری به شمار می‌رود.

به نظر می‌رسد بیمه سینا با ادامه این روند تا پایان سال بتواند رشد قابل توجهی در بخش بیمه‌های زندگی رقم بزند.

 امید است که شرکت‌های بیمه با تمرکز بیش‌تر بر فروش این رشته مفید و سودمند بیمه‌ای، بتوانند از ظرفیت‌های خالی بازار، استفاده بهینه کرده و از این طریق، برای خود و بیمه گذاران، منفعت ایجاد کنند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false