×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳  
true
true
بهمنی در ۵ سال فقط یک هفته رییس‌کل بوده است

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر این‌که طی سال‌های اخیر محدودیت‌های شدیدی برای استقلال بانک مرکزی ایجاد شد که ناشی از تصور نادرست دولتمردان وقت بود، گفت: بهمنی در شرایطی ریاست بانک مرکزی بر عهده داشت که برای استقلال بانک مرکزی ارزش قائل نبودند.

به گزارش ایسنا، علی طیب نیا در مراسم تودیع و معارفه رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که ضمن تشکر از زحمات و خدمات بهمنی در بانک مرکزی گفت: وی در حد توان درجهت اعمال سیاست‌های بانک مرکزی در شرایطی که محدودیت های شدید بر بانک حاکم بود و برای استقلال بانک مرکزی ارزشی قائل نبودند تلاش کرد.

طیب‌نیا با بیان اینکه خاطره‌ای از بهمنی می‌خواهد نقل کند که نمی‌داند وی راضی به گفتنش هست یا نه اظهار کرد که بهمنی گفته است طی پنج سال گذشته تنها یک هفته رییس کل بوده و آن هم در دوران ریاست جمهوری روحانی بوده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: در زمان کوتاهی که عضو شورای پول و اعتبار بودم مشاهده کردم که دولتمردان عضو شورا تصور غلطی داشتند که می‌توان با افزایش نقدینگی مشکلات بیکاری و بخش تولید را حل کرد و نتیجه این تصور نادرست این شد که اکنون بنا به گزارش مرکز آمار نرخ رشد اقتصادی حدود منفی ۵٫۴ درصد و تورم نقطه به نقطه به ۴۴ درصد رسیده است.

وی با بیان این‌که اگرچه در سال ۷۴ چنین تورمی رخ داد، گفت: تفاوت تورم آن زمان این بود که در آن شرایط رونق اقتصادی و رضایت عمومی وجود داشت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بروز چنین شرایطی را معلول ساختار نامتعادل اقتصاد ایران، سیاست های اقتصادی نادرست طی سال‌های اخیر و تحریم‌های ظالمانه علیه ایران اعلام و تصریح کرد: برای حل این مشکلات بدون تردید به هماهنگی‌ بین مجموعه دستگاه‌های حاکمیتی و ستاد اقتصادی دولت نیاز داریم.

طیب‌نیا با اشاره به اعتماد کامل رییس جمهور و هیات وزیران به رییس کل جدید بانک مرکزی گفت: نشانه این اعتماد این است که هیات وزیران به اتفاق آراء به ریاست وی رای دادند.

وی با بیان این‌که بانک مرکزی وظیفه حفظ ارزش پول ملی، مدیریت ذخایر ارزی و مدیریت شرایط تحریم را بر عهده دارد، گفت:‌ گذر از این شرایط تنها با هماهنگی تیم اقتصادی دولت امکان پذیر است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره استقلال بانک مرکزی اظهار کرد: این امر تنها با قانون و مصوبات امکان پذیر نیست و لازم است اثرگذاری عملیات پایه پولی توسط دولت کاهش یابد.

طیب نیا اعمال نظارت هوشمند بر شبکه بانکی و مدیریت شرایط تحریم را با هماهنگی تیم اقتصادی ممکن دانست و اضافه کرد: در دولت جدید این هماهنگی وجود دارد و نگاه ما درباره مسائل اقتصادی کاملا هماهنگ است.

وی گفت: برای اولین بار در تاریخ ایران است که قبل از مستقرشدن رییس جمهور کارگروهی تشکیل و شرایط اقتصادی تحلیل و راه حل‌هایی برای بهبود شرایط تدوین شد.

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches