×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۰  
true
true
بهبود فضای کسب و کار مستلزم حذف قوانین زائد است

اقتصادتهران: مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروری کار وزارت کار بهبود فضای کسب و کار در کشور را مستلزم حذف قوانین زائد دانست و گفت:باید از کارآفرینان پیشرو و نوآور که در دنیا بازار فروش دارند و علاوه بر صادرات به اشتغال و ارزآوری کمک می‌کنند، به طور ویژه حمایت کرد.

به گزارش اقتصادتهران، رحیم سرهنگی درگفت وگو با ایسنا، با اشاره به مزیت‌های تشکیل شرکت های کارآفرین اظهار کرد: یکی از محاسن و مزیت‌های راه‌اندازی شرکت‌های کارآفرینان ایجاد اشتغال مولد است چرا که با بکار گرفتن یک نفر دستکم برای سه نفر دیگر به شکل غیر مستقیم اشتغالزایی می‌شود.

وی ایجاد اشتغال مولد را نیازمند شناسایی، خلق فرصت های شغلی و استفاده از ظرفیت اشتغال موجود دانست و گفت: کارآفرینان هر حوزه ممکن است تجربه‌هایی داشته باشند یا دانش یک حوزه را کسب کنند ولی مهم‌ترین هدف در بحث کارآفرینی و اشتغال قبل از شبکه‌سازی، مهارت ساختار شبکه است که فعالان هر حوزه باید با کسب مهارت های لازم و ایجاد کانونهای کارآفرینی، شبکه‌های متصل به هم را ایجاد کنند.

مدیرکل توسعه کارآفرینی و بهره‌وری نیروی کار وزارت کار با بیان اینکه در حوزه توسعه کارآفرینی فرصت تجربه کردن را فراهم نکرده‌ایم، راه‌اندازی کافه‌های کارآفرینی و بنیادهای ملی توسعه کارآفرینی را گام بزرگی در راستای توسعه فعالیت های کارآفرینانه و شکوفایی استارت‌آپها عنوان کرد.

سرهنگی ارائه خدمات مشاوره‌ای به کارآفرینان، برگزاری کارگاههای‌ آموزشی پرورش ایده، تشویق سرمایه‌گذاران به حمایت از ایده‌های نو و خلاقانه و همکاری با دانشکده‌های کارآفرینی از طریق انتقال دانش و تجارب کارآفرینی را از جمله اقدامات وزارت کار در راستای حمایت از کارآفرینان و فعالیت های کارآفرینانه در کشور برشمرد.

وی در پایان بهبود فضای کسب و کار در کشور را مستلزم همکاری نهادهای دولتی و بخش خصوصی برای زدودن قوانین زائد دانست و تصریح کرد: باید از کارآفرینان پیشرو و نوآور که در دنیا بازار فروش دارند و ضمن صادرات به اشتغال و ارزآوری کمک می‌کنند به طور ویژه حمایت کرد.

به گزارش ایسنا، در راستای حمایت از کارآفرینان برتر و پیشرو، آیین‌نامه‌ای از سوی وزارت کار به هیات دولت ارسال شده که در آن مشوق‌هایی برای کارآفرینان در حوزه تجارت خارجی، سرمایه‌گذاری، مشارکت با شرکت های خارجی و پیش‌بینی ویزا و خط سبز گمرکی درنظر گرفته شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false