×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳  
true
true
بهای جدید آپارتمان در تهران

در حالی که فعالان بازار از شکستن حباب قیمت ها و کاهش نرخ مسکن خبر می دهند اما هنوز این کاهش منجر به خرید مسکن نشده و سایه رکود کاهشی همچنان بر بازار حاکم است.

به گزارش جام اقتصادی، کاهش قیمت مسکن در چندماه اخیر که ناشی از تورم بالا در این بخش بوده، هنوز نتوانسته است به توان اقتصادی خانوارها نزدیک شود که رکود بازار خرید و فروش هم می تواند این موضوع را ثابت کند؛ به همین جهت هنوز کاهش قیمت ها منجر به خرید مسکن نشده است.

در واقع رکود تورمی در سال گذشته که در نهایت منجر به افزایش قیمت ها شد، امسال تبدیل به رکود کاهشی شده است اما این کاهش به اندازه ای نیست که بتواند نیاز متقاضیان را پوشش دهد و حتی به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک، کاهش قیمت ها فقط حباب را از بین می برد و نرخ واقعی مسکن بازهم گران تر از قیمت های سال گذشته است.

اگرچه دولت دهم با شعار کاهش قیمت ها پروژه مسکن مهر را به اجرا درآورد اما این پروژه نه تنها منجر به کاهش قیمت ها نشد بلکه به گفته وزیر جدید راه و شهرسازی تورم ۵۰ درصدی را در کشور به همراه داشت و با گذشت ۴ سال بیش از یک میلیون واحد به متقاضیان تحویل داده نشده است.

بنابراین نه تنها مسکن مهر نقشی در کنترل قیمتها نداشت بلکه بازار مسکن را برای متقاضیان نا امن تر کرد و اجاره بها را به تبع تورم افزایش داد؛ به همین جهت وزیر راه و شهرسازی در دولت یازدهم اعلام کرد که طرح مسکن مهر با شیوه های قبلی ادامه پیدا نمی کند و این وزارتخانه طرح های جدیدی را ارایه خواهد کرد.

براین اساس، شرایط کنونی بازار مسکن، فرصت را برای برخی از خریداران فراهم می کند تا به سراغ فروشنده های پول لازم بروند تا به این وسیله با قیمتی مناسب آپارتمانی را خریداری کنند.

نرخ آپارتمان در برخی از محله های تهران

براساس گزارش میدانی مهر، یک واحد ۶۲ متری و یک خوابه با عمر ۶ ساله و پارکینگ و انباری با نرخ ۳۷۵ میلیون تومان به فروش می رسد و واحدی با همین متراژ در جیحون حسام الدین یک خوابه و عمر ۴ ساله با انباری متری ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در خیابان سینا یک واحد ۶۵ متری نوساز و دوخوابه با پارکینگ و انباری ۲۲۰ میلیون تومان فروخته می شود و در انقلاب جمالزاده شمالی واحدی با همین مساحت با عمر ۱۰ ساله و کلیه امکانات ۲۷۹ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

خیابان پروین تهرانپارس یک واحد ۶۱٫۵ متری بدون پارکینگ و انباری ۱۶۶ میلیون تومان به فروش می رسد و واحد دیگری با متراژ ۶۵ متر در سه ورامین شهر ری با پارکینگ و آسانسور متری یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

در پیامبر غربی یک واحد ۶۲ متری با ۲۰ میلیون تومان وام مسکن، ۲۷۰ میلیون تومان فروخته می شود و در خیابان فاطمی یک واحد ۶۵ متری دو خوابه ۴۱۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

در فرجام یک واحد ۶۴ متری با پارکینگ ۳۴۰ میلیون تومان به فروش می رسد و در جیحون مرتضوی واحدی ۶۵٫۵ متری با عمر ۵ ساله و تمامی امکانات ۱۸۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

۶۱ متری با عمر ۲٫۵ ساله در ۱۶ متری امیری با پارکینگ و انباری متری ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان فروخته می شود و در خیابان استخر یک واحد ۶۳ متری با عمر ۲ ساله متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسد

 

true
true
false
true

tag heuer aquaracer calibre 5 automatic price tag heuer carrera calibre 1887 price replica watch breitling chronometre aerospace price breitling superocean heritage 46 chronograph replica watches how to change a metal watch band patek philippe double sided watch price replica watches